1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Einstein grający Lady Gagę na skrzypcach. Zobacz zwiastun serialu "Geniusz"

Geniusz to serial National Geographic o Einsteinie.

Tę pozycję wypada wpisać na listę „obowiązkowo do obejrzenia”. National Geographic właśnie zaprezentowało pierwszy zwiastun serialu „Geniusz”, opowiadającego o życiu Alberta Einsteina.

Spot reklamowy nosi wymowną nazwę „Bad Romance” – odnosi się on oczywiście do burzliwego życia uczuciowego, które wiódł Einstein, lecz także jest ściśle związany z treścią samej zapowiedzi. 45-sekundowy materiał przedstawia bowiem Alberta Einstein (w tej roli Geoffrey Rush) grającego na skrzypcach… utwór Lady Gagi o tym samym tytule.

Emocjonalnemu wykonaniu utworu towarzyszą przebitki zagraconego gabinetu, wypełnionego książkami i odręcznymi notatkami walającymi się po wszystkich kątach.

Zarówno tytuł jak i dobór utworu w spocie nie są przypadkowe. Zostanie on wyemitowany podczas finału Super Bowl 2017, w przerwie którego swój koncert zagra właśnie Lady Gaga.

„Geniusz” to serial fabularny oparty częściowo o głośną biografię „Einstein: Jego życie, jego wszechświat”.

Za produkcję opowiadają Brian Grazer i Ron Howard. W serialu poznamy historię człowieka, który na dobre zmienił świat nauki, począwszy od okresu jego młodości, gdy jeszcze jako pracownik urzędu patentowego ubiegał się o posadę na uniwersytecie.

Magazyn Rolling Stone uznał „Geniusza” za jeden z 25 najbardziej oczekiwanych seriali roku.

Trudno się z tym nie zgodzić. Biorąc pod uwagę obsadę, producentów i doskonałą jakość realizacji, z jakiej słynie National Geographic, możemy spodziewać się prawdziwej serialowej uczty.

To również doskonała okazja, by dowiedzieć się o Einsteinie czegoś więcej, niż E=MC2. Premiera w Polsce już 23 kwietnia.