1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź "The Handmaid's Tale" od Hulu

Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź "The Handmaid's Tale" od Hulu

"The Handmaid's Tale" to jeden z tych seriali, na które czekam w 2017 roku. Produkcja Hulu to adaptacja powieści Margaret Atwood o tym samym tytule (w Polsce książka wyszła jako "Opowieść podręcznej"). W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu, która pozwala rzucić okiem na kilka scen.

Z poniższego wideo nie dowiadujemy się przesadnie dużo, ale parę rzeczy i osób zwraca w nim uwagę. Po pierwsze te zaledwie trzydzieści sekund pozwala mi stwierdzić, że klimat i nastrojowość będą czymś, co wyróżni "The Handimaid's Tale" od innych produkcji. Jest coś podobnego w atmosferze tej serii do "The OA" Netfliksa. Mamy przejmującą historię młodej kobiety, która znajduje się w trudnej, granicznej dla siebie sytuacji. I która nie chce się poddać.

Akcja serialu toczy się w przyszłości. Sama książka Margaret Atwood, będąca inspiracją do stworzenia produkcji, nawiązuje do rządów Ronalda Regana w Stanach Zjednoczonych, który przeciwstawiał się procesom emancypacyjnym.

W zapowiedzi Hulu moją uwagę zwróciły dwa kadry. Pierwszy, na którym widzimy Samirę Wiley (ci z was, którzy są już po 4 sezonie "Orange Is the New Black" wiedzą, dlaczego tak cieszy mnie jej obecność).

the-handmaids-tale-zapowiedz

Aktorka wcieli się w Moirę, która towarzyszyć będzie nam przez dziesięć odcinków pierwszego sezonu.

Drugi kadr, to ten z Alexis Bledel. Serialowa Rory powróci na srebrny ekran, tym razem wcielając się w Ofglen, kompankę głównej bohaterki, Offred, którą zagra Elisabeth Moss.

the-handmaids-tale-zapowiedz-2

Premiera "The Handmaid's Tale" zaplanowana jest na 26 kwietnia tego roku. Czekam!