1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Voltron od Netfliksa świetnie wygląda na zwiastunie nowej serii, a Polacy wciąż czekają na 1 sezon

Voltron od Netfliksa wygląda świetnie na zwiastunie 2 sezonu

Chociaż adresowana do dzieci i młodzieży animacja Voltron to tytuł produkowany na wyłączność dla Netfliksa, próżno szukać go na polskiej platformie VoD. Z niejasnych powodów udane wskrzeszenie kultowej bajki omija nasz rynek.

Nowy Voltron to produkcja DreamWorks zrealizowana na zamówienie Netfliksa. Animacja opiera się na popularnej bajce Voltron – obrońca wszechświata, emitowanej w Polsce na kanałach Polsat, Tele 5 czy Nasza TV. Amerykańsko-japońska koprodukcja z 1984 roku mieszała azjatyckie mechy z zachodnią narracją, co dało bardzo dobry efekt końcowy.

Nową animację Voltron obejrzałbym z czystego sentymentu. Niestety, nie mogę.

Chociaż Voltron to produkcja realizowana na zamówienie Netfliksa, nie ma jej na polskiej platformie VoD. Pomimo napisu „Netflix Originals”, animacja jest w naszym kraju niedostępna. Powód? Najprawdopodobniej brak porozumienia między DreamWorks (twórca Voltrona) oraz Netfliksem co do polskiego rynku.


Dziwne o tyle, że inna animacja DreamWorks na zlecenie Netfliksa - Trollhunters - jest bez przeszkód dostępna w polskim VoD, z rodzimymi napisami oraz lektorem do wyboru. Ba, Łowcy Trolli są nawet promowani jako jeden z hitów Netfliksa, dostając wiele uwagi na promocyjnych obszarach dedykowanych aplikacji.

Tymczasem do sieci trafił zwiastun drugiego sezonu Voltrona. Chociaż materiał reklamowy dotyczy bajki, jest wykonany jak gdyby chodziło o hollywoodzki, wysokobudżetowy film akcji. Nie trzeba być dzieckiem lub młodym nastolatkiem, aby przyznać, że Voltron od DreamWorks wygląda naprawdę ciekawie. Tym bardziej boli jego nieobecność w na polskim rynku.