1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Powidoki" - zobacz polski zwiastun ostatniego filmu Andrzeja Wajdy

Powidoki - zobacz polski zwiastun ostatniego filmu Andrzeja Wajdy

"Powidoki", ostatni film Andrzeja Wajdy, a jednocześnie tegoroczny rodzimy kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, doczekał się oficjalnego, polskiego zwiastuna. 

Nie jest to pierwszy trailer tego filmu, który trafił do sieci. Choć do polskich kin "Powidoki" trafią dopiero w styczniu 2017 roku, ostatnie dzieło Andrzeja Wajdy zostało już zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Toronto, w związku z czym było promowane zwiastunem anglojęzycznym. Oba materiały są do siebie bardzo podobne, choć nie identyczne, zatem nawet jeżeli widzieliście poprzedni, również na ten warto rzucić okiem.

„Powidoki” to ostatni film w reżyserii zmarłego przed miesiącem Andrzeja Wajdy. Widowisko zostało zrealizowane według scenariusza napisanego przez Andrzeja Mularczyka, opowiadającego o Władysławie Strzemińskim, malarzu, który nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny własnej drodze artystycznej. W obsadzie są między innymi Bogusław Linda, Krzysztof Pieczyński, Zofia Wichłacz, Szymon Bobrowski i Bronisława Zamachowska. Komisja Oscarowa we wrześniu bieżącego roku zadecydowała, że to właśnie "Powidoki" są tegorocznym, polskim kandydatem w walce o Oscara.