1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Wraca "Sherlock"! Znamy datę premiery 4 sezonu

Tak, to już niebawem, to tuż, tuż. Media obiegła informacja, że nowy, czwarty sezon serialu "Sherlock" powróci już na począku 2017 roku, a konkretnie zaraz po zabawie sylwestrowej, bo 1 stycznia. Założę się, że to nie będzie najbardziej szalony Sylwester dla niektórych z nas.

Tak, wraca "Sherlock"! Znamy datę premiery 4 sezonu

Znane są już też nazwy pierwszych odcinków czwartego sezonu "Sherlocka". Epizod, który na ekranie zadebiutuje 1 stycznia 2017 roku będzie nosił tytuł "The Six Thatchers", a kolejny "The Lying Detective". Jakiś czas temu pojawiły się spekulacje, co te tytuły mogą oznaczać i do czego nawiązywać będą poszczególne odcinki.

Bardzo prawdopodobne, że pierwszy z nich ma być inspirowany opowiadaniem "Sześć popiersi Napoleona" autorstwa Artura Conan Doyle'a. Sherlock Holmes bada w tym utworze sprawę zniszczenia gipsowych popiersi Napoleona. Sprawa wygląda z pozoru na zwykłą, ale w miarę czasu okazuje się zawiła. Drugi odcinek nawiązywać ma z kolei do "Umierającego detektywa". W tej książce pojawia się lekarz-amator, Culverton Smith. Mężczyzna ma pomóc głównemu bohaterowi, który choruje na gorączkę sumatrzańską. Sprawa, jak to bywa u sherlocka, również nie będzie prosta.

Czwarty sezon Sherlocka zagości w telewizji za około 2 miesiące. Bardzo możliwe, że będzie to ostatnia seria tego serialu, który zreszył tysiące fanów.