1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Najnowszy film J.J. Abramsa będzie częścią serii "Cloverfield"

"God Particle", nowy, tajemniczy projekt filmowy J. J. Abramsa, będzie częścią uniwersum "Cloverfield" - ujawnił portal The Wrap. 

Najnowszy film J.J. Abramsa będzie częścią serii Cloverfield

Jak dotąd w skład serii "Cloverfield" wchodzą dwa filmy: "Projekt: Monster" z 2008 roku oraz "Cloverfield Lane 10", który do kin trafił w marcu bieżącego roku. Jak się okazuje, niebawem uniwersum to doczeka się trzeciego przedstawiciela, którym będzie "God Particle" - zaplanowany na 2017 projekt, którego producentem jest J. J. Abrams ("Zagubieni", "Gwiezdne wojny: Przebudzeni mocy", "Super 8").

10 Cloverfield Lane

Powiązania pomiędzy poszczególnymi filmami z tego cyklu są bardzo luźne, łączy je przede wszystkim konwencja - mariaż widowiska katastroficznego z kinem grozy i elementami sci-fi. Wydaje się, że tak samo będzie i tym razem. "God Particle" ma opowiadać o załodze stacji kosmicznej, przekonanej, że przypadkowo doprowadziła do zniszczenia Ziemi.

Premiera "God Particle" odbędzie się na początku 2017 roku. Reżyseruje Julius Onah, za scenariusz odpowiedzialny jest Oren Uziel, a w obsadzie znaleźli się John Krasinski, Elizabeth Debicki, Daniel Brühl, David Oyelowo oraz Gugu Mbatha-Raw.