1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka
  4. Mobile

I to jest pomysł! Appka The Walking Dead: No Man’s Land to wzorowa współpraca między serialem i grą

Gra The Walking Dead: No Man’s Land już wcześniej była solidną propozycją dla fanów serialu. Wraz ze startem siódmego sezonu widowiska, aplikacja może także stanowić wzór do naśladowania, jeżeli chodzi o współpracę na linii gra - telewizja.

The Walking Dead: No Man's Land

The Walking Dead: No Man’s Land to oficjalna aplikacja serialu AMC. Produkcja jest strategią turową, która czerpie pełnymi garściami z serialu TV. To właśnie w The Walking Dead: No Man’s Land można sterować twarzami z telewizji, odwiedzać kluczowe lokacje z serialu oraz posługiwać się charakterystycznymi broniami.

Z okazji premiery siódmego sezonu The Walking Dead, twórcy No Man’s Land postanowili zacieśnić integrację między grą i serialem.

Aplikacja jest od teraz ściśle powiązana z cyklem wydawniczym serialu. Zaraz po premierze każdego nowego odcinka The Walking Dead na kanale AMC, mobilne No Man’s Land będzie dostawało aktualizację zawartość. W niedzielę premiera epizodu, w poniedziałek aktualizacja dla gry - i tak do samego końca siódmego sezonu.

W aktualizacjach będą znajdować się elementy, postaci, przedmioty i wydarzenia z serialu. Przykładowo, pierwsza poniedziałkowa łatka wprowadziła do The Walking Dead: No Man’s Land grywalną postać Negana, którą teraz mogą odblokować gracze.

Każda nowa postać, przedmiot i lokacja z serialu będzie od razu trafiała do gry. Dzięki temu posiadacze mobilnej aplikacji zyskają dostęp „na gorąco” do nowej zawartości, którą zaledwie przed chwilą widzieli siedząc przed telewizorem. Z perspektywy wielkiego fana serialu, to kapitalne rozwiązanie!

Model zastosowany w The Walking Dead: No Man’s Land powinien być wzorem do naśladowania dla innych producentów.

W iTunes App Store oraz Google Play nie brakuje gier na podstawie popularnych filmów i seriali. Niestety, najczęściej są to programy wątpliwej jakości, oparte o proste schematy pokroju łączenia diamentów, lub jeszcze gorzej - kalki Clash of Clans skupione wokół mikro-transakcji i żebrania o pieniądze.

Twórcy The Walking Dead: No Man’s Land pokazują, że można zrobić coś lepszego. Coś ciekawszego. Coś bardziej rozbudowanego, bardziej ambitnego i bardziej grywalnego. Naprawdę chciałbym, aby podobną drogą podążyło w przyszłości więcej producentów gier mobilnych. Ścisła współpraca między twórcami gry i serialu to coś, na co zasługuje każdy wierny fan.

Jeżeli chcecie zainstalować bezpłatne The Walking Dead: No Man’s Land, odsyłacze do platform iTunes App Store oraz Google Play znajdziecie poniżej: