1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

Cierpisz na bezsenność? Specjalnie dla ciebie powstał Napflix

Wśród hitów najnudniejszej platformy wideo można zobaczyć m.in. mistrzostwa w grze w szachy, 20-minutowy zapis podróży metrem i film dokumentalny o życiu pand.

Cierpisz na bezsenność? Specjalnie dla ciebie powstał Napflix

„Napflix to platforma wideo, na której można znaleźć selekcję najbardziej wyciszonych i sennych wideo, które relaksują umysł i pomogą zasnąć” – taki opis można przeczytać na stronach serwisu Napflix.

Obecnie serwis prezentuje u siebie najbardziej nudne i najmniej ciekawe filmiki z YouTube’a, oprócz tego pokazuje najniżej oceniane w IMDB filmy, jak i również, wzorem swojego większego i bardziej atrakcyjnego brata, Netfliksa, streamuje autorskie produkcje.

Brzmi to trochę jak żart, ale sprawa jest poważna. Z bezsennością boryka się według danych niemal połowa ludzi z naszego kręgu kulturowego. Oglądając "Grę o tron" czy "The Walking Dead" jednak dość ciężko się zasypia, natomiast obserwując mistrzostwa świata w curlingu, wideo, w którym zegar odlicza nam czas 10 godzin wstecz czy dokument o drzewkach bonsai, sen przyjdzie tak łatwo jak nigdy dotąd.

panda-spiaca-napflix

Pomysł jest i zabawny i genialny w swojej prostocie, a do tego dość praktyczny. Problem jest tylko jeden – zasypianie przy komputerze, a konkretniej w ekspozycji na światło jakiegokolwiek ekranu wręcz utrudnia zaśnięcie i wpływa negatywnie na jakość snu. Ale, jako sposób na relaks, wyciszenie i uspokojenie po ciężkim dniu, Napflix ma szansę znaleźć swoją niszę na internetowym firmamencie.