1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Kim jest Negan? Wszystko, co chcesz wiedzieć, bez spoilerów

Negan zadebiutował w ostatnim odcinku szóstego sezonu "The Walking Dead". To jednak w pilocie nowej serii mogliśmy zobaczyć tyrana w pełnej okazałości. Jeżeli interesuje was, kim jest ten mężczyzna, przygotowałem dla was krótki profil, bez zdradzania przyszłych wydarzeń.

Kim jest Negan? Wszystko, co chcesz o nim wiedzieć, bez spoilerów

1. Negan był nauczycielem w szkole.

Trudno w to uwierzyć, ale nim świat pogrążył się w chaosie, Negan by nauczycielem wychowania fizycznego w amerykańskiej szkole. Mężczyzna interesował się sportem, a do tego zapraszał uczniów na gry zespołowe takie jak ping pong do swojego prywatnego domu.

Mężczyzna dorabiał również jako sprzedawca używanych samochodów. Najprawdopodobniej właśnie to doświadczenie sprawiło, że Negan jest bardzo dobry w obszarze kontaktów międzyludzkich, naginając rozmówców do swojej woli.

2. Negan niczego nie czuje. Nie ma w nim emocji.

Chociaż żartuje i twierdzi, że mu przykro, Negan nie jest zdolny do odczuwania prawdziwych emocji. Mężczyzna przyznaje, że gdyby musiał rozbić czaszki tysiącu dzieci, zrobiłby to bez zawahania. Wszystko, aby zapewnić sobie przeżycie.

Negan przestał czuć po tym, jak stracił kogoś niezwykle cennego. Najprawdopodobniej chodzi o jego żonę, która zmarła w okresie wybuchu epidemii zombie. Po tym incydencie Negan „istnieje, chociaż nie żyje”, jak sam siebie określił.

3. Żona Negana nazywała się Lucille

Negan był częścią przeciętnego amerykańskiego małżeństwa. Mężczyzna zdradzał swoją żonę z kochankami. Dopiero gdy ta zachorowała na raka, nauczyciel wychowania fizycznego zdał sobie sprawę, jak bardzo zależy mu na kobiecie o imieniu Lucille.

Lucille umiera w szpitalu, podczas wybuchu epidemii zombie. Negan do samego końca pozostaje przy jej łóżku, aż ta nie zamienia się w żywego trupa. Bardzo możliwe, że to właśnie to doświadczenie wyprało mężczyznę ze zdolności od odczuwania, empatii oraz współczucia.

the-walking-dead-sezon-7-1

4. Negan posiada swój własny kodeks

Mężczyzna nie widzi nic złego w rozłupywaniu czasek członków nowo poznanych grup, aby zrobić „odpowiednio mocne wrażenie”. Negan stosuje radykalne metody, aby utrzymać ludzi w ryzach, wiernych i posłusznych nawet w skrajnych warunkach.

Ci, którzy nie respektują praw ustanowionych przez Negana, mogą liczyć na straszliwe konsekwencje. Złodzieje są karani rozpalonym metalem przykładanym do twarzy. Gwałciciele bywają zabijani na miejscu. Negan gardzi gwałtem i znęcaniem się nad słabszymi, o ile sam nie bierze w tym udziału, chcąc osiągnąć jakąś większą korzyść.

Do tego mężczyzna prowadzi rozwiązłe życie seksualne. W jego obozie posiada przynajmniej sześć „żon”, a także kochanki. Kobiety w zamian za oddanie mogą liczyć na pozycję pośród społeczności, lecz biada tym dziewczynom, które nie pozostają wierne mężczyźnie z kijem baseballowym.

5. Negan nie uważa siebie za złego człowieka

Mężczyzna lubi patrzeć na siebie jak na architekta ludzkiej cywilizacji w bardzo ciężkich, skrajnych czasach. Negan podąża za własną wizją porządku. W niej pozwala istnieć innym społecznościom, ale tylko w ramach pełnego poddania jego woli oraz polityce.

W zamian za poddanie, Negan zapewnia bezpieczeństwo skupiskom ocalałych. Wiąże się to jednak z obfitymi daninami dla niego i jego ludzi. Najczęściej wynoszącymi połowę wszystkich zbiorów, znalezionych towarów, broni, leków oraz amunicji. Te osady, które nie są w stanie sprostać oczekiwaniom tyrana, czekają straszliwe konsekwencje.