1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Peter Jackson stworzy ekranizację kolejnej powieści fantastycznej

Po "Władcy pierścieni" i "Hobbicie" Peter Jackson ma plan zekranizowania kolejnej popularnej, choć nie tak kultowej, książkowej serii fantastycznej. Tym razem mowa o "Żywych maszynach" Philipa Reeve'a. 

Peter Jackson stworzy nową ekranizację powieści fantastycznej
peter-jackson-zywe-maszyny

"Żywe maszyny", w oryginale "Mortal Engines", to debiutancka powieść Philipa Reeve'a, brytyjskiego ilustratora (które prace zdobiły liczne publikacje z takich wydawnictw jak między innymi " Strrraszna historia", "Monstrrrualna erudycja" czy "Sławy z krypty") i pisarza, stanowiąca pierwszą część cyklu "Hungry City Chronicles". Utrzymana w steampunkowej konwencji seria skierowana jest przede wszystkim do nastoletnich czytelników. Osadzona w Londynie akcja opowiada o perypetiach Toma i Hester, młodej zabójczyni oraz czeladnika cechu historyków, którym przyjdzie zmierzyć się ze spiskiem zagrażającym, jakżeby inaczej, całemu światu.

Peter Jackson będzie scenarzystą i producentem ekranizacji, nie zajmie się jednak jej reżyserią. Tego zadania podejmie się Christian Rivers, specjalista od efektów specjalnych i wieloletni współpracownik Jacksona. Twórca filmowego "Władcy pierścieni" jest przekonany, że "Żywe maszyny" świetnie sprawdzą się na srebrnym ekranie sukces ma zagwarantować połączenie pełnego mocnych emocji tekstu literackiego oryginału i zapierających dech w piersiach efektów wizualnych. Z tą opinią zgadza się Rivers, twierdząc, że to jedna z tych historii, która została stworzona, by przenieść ją na język kina.

Nagrania rozpoczną się w przyszłym roku w Nowej Zelandii.