1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Powstanie ekranizacja serii komiksów "Thorgal"!

Stworzona przez Jeana Van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego seria komiksów fantasy "Thorgal" doczeka się ekranizacji. Najprawdopodobniej na jej podstawie powstanie serial telewizyjny.

Powstanie ekranizacja kultowej serii komiksów Thorgal!

"Thorgal" to jedna z najbardziej uznanych i najpopularniejszych francuskojęzycznych serii komiksowych. Ukazuje się od 1977 roku do dziś, została przetłumaczona na 18 języków, a na całym świecie sprzedało się ponad 14 milionów egzemplarzy wszystkich zeszytów. W tym kontekście dziwi tylko jedno - dlaczego za ekranizacją zabrano się dopiero teraz.

sound tropez thorgal

Co ciekawe, na temat adaptacji "Thorgala" nie wiemy praktycznie nic, ponadto, że jej reżyserem został Florian Henckel von Donnersmarck, a rzecz będzie francuskojęzyczna. Pewne jest także, że mówimy o produkcji aktorskiej, a więc nie animacji, ale czy będzie to film czy serial - tego na razie nie wiadomo. Scott Roxborough z "The Hollywood Reporter", który jako pierwszy podał informację o planowej ekranizacji, spekuluje, że "Thorgal" najprawdopodobniej stanie się wysokobudżetowym serialem telewizyjnym, takim jak "Gra o tron" czy "Wikingowie". To byłoby coś!

Thorgal prawie raj 2

Głównym bohaterem komiksowej serii jest wychowujący się wśród wikingów, nie będący jednak jednym z nich, Thorgal Aegirsson. Jest on bowiem "gwiezdnym dzieckiem" i tylko przez przypadek trafia jako niemowlę do Midgardu. Stąd jego miano, nadane przez opiekujących się nim ludzi - posłaniec Thora (Thorgal), boga piorunów i syn Aegira (Aegirsson), władcy wód – ponieważ niemowlę znaleziono na brzegu morza, po potężnym sztormie.