1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV
  4. Muzyka

"Idol" wraca do Polsatu. Ruszają castingi

Słynny muzyczny talent show, "Idol", w przyszłym roku, po dwunastu latach przerwy, powróci na antenę telewizji Polsat. W listopadzie rozpoczną się castingi do nowej edycji.

"Idol" wraca do Polsatu w 2017 roku. Ruszają castingi

Emitowany od roku 2002 "Idol" doczekał się czterech edycji. Z telewizyjnej anteny zniknął w 2005 roku. Pięć lat później miał na nią powrócić, kierownictwo Polsatu zdecydowało jednak zastąpić go innym muzycznym show - "Must Be the Music. Tylko muzyka". Wydało się, że to koniec programu. Tymczasem jak donosi portal Wirtualne Media, piąta edycja "Idola" trafi do ramówki stacji wiosną 2017 roku.

Precastingu do programu odbędą się w listopadzie w pięciu polskich miastach: Gdyni, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Producenci szukają osób w wieku od 16 do 28 lat. Główną nagrodą show jest wydanie debiutanckiego albumu. "Idol" wypromował wielu artystów, nie tylko tych, którzy zwyciężali w kolejnych edycjach - dał początek karierze między innymi Alicji Janosz, Eweliny Flinty, Szymona Wydry, Tomasza Makowieckiego, Anny Dąbrowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Mariusza Totoszko, Moniki Brodki, Macieja  Silskiego czy Sławomira Uniatowskiego.

Jurorami "Idola" byli: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński (wszystkie edycje), Kuba Wojewódzki (edycje I, II i IV) oraz Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop (edycja III). Nie wiadomo, kto zasiądzie w jury V edycji.