1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Kim jest Doctor Alchemy, „ten zły” nowego sezonu "The Flash"?

Wiele wskazuje na to, że tym razem przeciwnikiem „najszybszego żyjącego człowieka” nie będzie kolejny speedster. Kim jest Alchemy z serialu "The Flash"?

Kim jest Doctor Alchemy, „ten zły” nowego sezonu The Flash?

Postanowiliśmy zbadać tę sytuację. Sięgnęliśmy tam, gdzie zawsze w takich przypadkach - do komiksów na licencji DC. Wszakże to właśnie na podstawie luźnych związków z ilustrowanymi opowieściami zostało stworzone telewizyjne uniwersum super-bohaterów od CW.

Nikogo nie zdziwi, że Alchemy pojawia się również komiksach "The Flash".

Nie jest to jednak postać tak istotna jak Reverse Flash, Kid Flash czy Zoom. Doctor Alchemy zadebiutował w komiksie z 1958 roku, jeszcze jako Mister Element. Nie wiem, kto wymyślał te nazwy, ale z dzisiejszej perspektywy są one naprawdę przekomiczne.

doctor-alchemy-the-flash

Komiksowy Alchemy to Albert Desmont - chemik cierpiący na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Psychiczna choroba sprawia, że w ciele Alberta gnieździ się przynajmniej kilka osobowości. Zazwyczaj towarzyszy mu jeden „mroczny towarzysz”, ale na kartach komiksu ten wielokrotnie ewoluował w nowe postaci.

Jednym z ważniejszych eksperymentów „Alchemika” było stworzenie nowego pierwiastka, za pomocą którego mężczyzna wysłał Flasha w… kosmos. Alchemy wszedł także w posiadanie pożądanego Kamienia Filozoficznego, dzięki któremu może zamieniać jedną materię w inną.

Tożsamość Doctora Alchemy z serialu wciąż nie jest znana. Na pewno?

Widzowie mają doświadczenie ze sztuczkami scenarzystów CW. W pierwszym sezonie pojawia się doktor Wells, a potem Reverse Flash. W drugim najpierw widzimy Zooma, a następnie na scenę wskakuje Jey Garrick. Teraz Alchemy starszy swoją maską, a my poznajemy Juliana „Draco” Alberta.

Nie po to zatrudnia się do serialu rozpoznawalnego Toma Feltona, aby postawić go za policyjnym biurkiem na całą resztę sezonu. Jestem przekonany, że obie postaci są w jakiś sposób połączone. Niezależnie, jak bardzo producenci
"The Flash" zarzekaliby się, że tak nie jest, nie jestem już w stanie im uwierzyć. Nie po naciąganych zwrotach akcji z Zoomem.

julian-albert-the-flash

Jestem przekonany, że wybitny w swojej pracy Julian „Draco” Albert wcześniej czy później zdradzi swój sekret. Albo jeszcze lepiej - nie będzie nawet świadom, że gdy kładzie się spać po ciężkim dniu pracy w biurze policji, budzi się w środku nocy jako zupełnie nowa osoba, z zupełnie inną tożsamością.

Julian i Alchemy mogą być dwoma postaciami w jednym ciele, co jest charakterystyczne dla dysocjacyjnego zaburzenia świadomości. Podwójna tożsamość to również jeden z najważniejszych, najczęściej powtarzanych motywów serialu "The Flash".