1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry
  4. Filmy

"Gears of War" zmierza do kin. Będzie film

Znane z serii gier wideo "Gears of War" uniwersum zostanie przeniesione na język filmu. Microsoft i Universal porozumieli się w sprawie stworzenia ekranizacji. 

Seria gier Gears of War zmierza na kinowe ekrany

"Gears of War" to bardzo popularna seria gier akcji, wydana na konsole Xbox. Rozgrywka toczy się na planecie Sera i skupia się na konflikcie pomiędzy ludźmi i Szarańczą - istotami pochodzącymi z trzewi globu. Głównym bohaterem jest Marcus Fenix, skazany za dezercję na dożywocie w więzieniu żołnierz, przywrócony do służby gdy sytuacja ludzi na froncie ulega pogorszeniu.

gears-of-war

Pierwsza część "Gears of War" ukazała się w 2006 roku i okazała się olbrzymim hitem. Za niespełna tydzień do sprzedaży trafi czwarta odsłona serii. Tymczasem dowiedzieliśmy się właśnie, że Microsoft, wydawca cyklu, wspólnie z amerykańską wytwórnią filmową Universal Pictures, wyprodukują film kinowy na jej podstawie. Producentem widowiska ma być Scott Stuber.

Nie wiadomo na razie, jak mocno film będzie związany z grą - czy jego fabuła będzie wierną adaptacją którejś części, czy może opowie zupełnie nową historię, jedynie osadzoną w realiach "Gears of War". Rod Fergusson z Epic Games, producenta serii GoW, zaznaczył, że kinowe widowisko nie będzie po prostu skokiem na kasę fanów gier, a pełnowartościowym produktem, który ma szanse spodobać się nie tylko graczom.

gears-of-war-3

"Gears of War" będzie kolejnym filmem na podstawie gier wideo. W planach lub produkcji są już między innymi "Portal", "Assassin's Creed", "Uncharted", "Metal Gear Solid" czy "Tetris". W tym roku mogliśmy obejrzeć "Warcrafta".