1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

TVN szykuje nowy serial historyczno-kryminalny, "Belle Epoque"

"Belle Epoque", czyli dosłownie piekna epoka to tytuł nowego serialu stacji TVN, który na srebrnym ekranie zadebiutuje w przyszłym roku. Historyczno-kryminalna produkcja opowie o zbrodniach przełomu XIX i XX wieku.

TVN szykuje nowy serial historyczno-kryminalny, "Belle Epoque"

Każdy odcinek serialu ma być poświęcony innej sprawie, łączyć je będzie czas i postaci w nim występujące. W "Belle Epoque" zobaczymy między innymi: Pawła Małaszyńskiego, Magdalenę Cielecką i Olafa Lubaszenko. Akcja serialu będzie rozgrywać się w Krakowie i tam, oprócz Warszawy, kręcone będą sceny.

Na serial złoży się dziesięć odcinków. Dokładna data premiery nie jest znana, ale wiadomo, że pierwszego odcinka spodziewać możemy się na antenie stacji TVN wiosną 2017 roku.

Paweł Małaszyński
Paweł Małaszyński

Belle epoque to nazwa okresu historycznego, trwającego od 1871 roku, czyli zakończenia wojny francusko-pruskiej, do 1914 roku, czyli rozpoczęcia I wojny światowej. Był to czas pełen rozkwitu w technice i sztuce - powstały i rozwijały wówczas kabarety, a także kino.

Miejmy nadzieję, że nowy serial TVN choć w połowie okaże się tak dobry jak produkcja TVP, "Bodo", która świetnie oddała ducha przeszłości, choć tam poznaliśmy realia życia panujące w Polsce, w międzywojniu. Czekam z niecierpliwością.