1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Aktorską wersję "Mulan" obejrzymy pod koniec 2018 roku

"Mulan" to kolejny klasyk z kolekcji Disneya, który doczeka się remake'u w formie filmu aktorskiego. Właśnie rozpoczął się casting, mający wyłonić aktorkę chińskiego pochodzenia, która wcieli się w tytułową bohaterkę. 

Aktorską wersję Mulan obejrzymy pod koniec 2018 roku

Disney nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o aktorskie filmy na podstawie swoich największych hitów. Po "Czarownicy", "Kopciuszku" i "Księgi dżungli" na kinowe ekrany trafią między innymi „Miecz w kamieniu”, "Piękna i bestia" "Dumbo" i właśnie "Mulan". Ta animacja z 1998 roku, oparta na starożytnej chińskiej legendzie, opowiada o dziewczynie, która - jako jedyne dziecko w rodzinie - udając mężczyznę dołącza do wojska zamiast schorowanego ojca, by spełnić nałożony przez państwo obowiązek.

mulan

Za scenariusz aktorskiej adaptacji, która będzie wzorowana na legendzie i oryginalnej animacji, odpowiedzialni są Rick Jaffa i Amanda Silver. Premiera nowej wersji "Mulan" zaplanowana została na listopad 2018 roku. Niedawno rozpoczęły się poszukiwania obsady filmu - na ten moment wiadomo jedynie, że do roli głównej bohaterki poszukiwana jest aktorka chińskiego pochodzenia.