1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki
  4. Filmy

"Malowany człowiek" Petera V. Bretta w drodze na kinowe ekrany

"Malowany człowiek", pierwsza księga "Cyklu Demonicznego" autorstwa Petera V. Bretta, zostanie zekranizowana. Film na jej podstawie wyprodukują Spike Seldin oraz Hans Futterman.

Malowany człowiek Petera V. Bretta w drodze na kinowe ekrany

"Malowany człowiek" to międzynarodowy bestseller, przetłumaczony na ponad 25 języków. Polski przekład ukazał się w 2008 roku nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

malowany_czlowiek

Książka Petera V. Bretta jest przedstawicielem dwóch gatunków - sci-fi i fantasy. Akcja książki rozgrywa się w uniwersum, w którym noc należy do demonów, mordujących każdego, kto po zmroku opuści bezpieczne miejsce, otoczone potężnymi runami. Bohaterami powieści jest trójka ludzi: Arlen, Leesha i Rojer, którzy postanawiają rzucić wyzwanie demonicznym oprawcom i odkryć prawdę o świecie, w którym żyją.

Spike Seldin, jeden z producentów filmu na podstawie "Malowanego człowieka", twierdzi, że jest to książka, która świetnie sprawdzi się jako film - jest pełna dynamicznej akcji, a postaci są ciekawe i przyciągające uwagę. Scenariusz do ekranizacji napisze sam Peter V. Brett.

To nie pierwsza próba przeniesienia książki "Malowany człowiek" na kinowe ekrany. Już w 2009 roku reżyser Paul W. S. Anderson chciał stworzyć jej adaptację, z jego planów jednak ostatecznie nic nie wyszło. Być może tym razem będzie inaczej.