1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Oto pierwsza w pełni polska produkcja odcinkowa w Netfliksie

Oto pierwsza w pełni polska produkcja odcinkowa w Netfliksie

Próżno szukać w Netfliksie treści stworzonych w Polsce, przez polskich filmowców i producentów. To nareszcie zaczyna się zmieniać. Na platformie VoD jakiś czas temu wylądowała pierwsza rodzima produkcja odcinkowa.

Pierwszą polską produkcją odcinkową na platformie Netflix jest seria "Sensacje XX wieku".

Doskonale znany program prowadzony przez Bogusława Wołoszańskiego pojawił się w Netfliksie z pełnym polskim opisem. "Sensacje XX wieku" zostały oznaczone jako produkcja od 13 lat, z polskim dźwiękiem, ale bez jakichkolwiek napisów.

Z jakiegoś powodu, najprawdopodobniej przez krajowe licencje, na platformie VoD znajduje się jedynie 3 sezon telewizyjnej produkcji, składający się na 10 odcinków, w tym kluczową mini-serię „Enigma”.

zrzut-ekranu-2016-09-30-o-01-07-11

Mam nadzieję, że to dopiero początek trendu i wraz z następnymi miesiącami Netflix zapełni się kolejnymi polskimi serialami. „Światowi według Kiepskich” raczej podziękuję, ale taki „Pitbull”  - ależ bym oglądał!

Warto dodać, że w polskim Netfliksie od jakiegoś czasu znajdują się również garstka polskich filmów pełnometrażowych, z "Generałem Nilem" na czele.