1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. YouTube

Przed wami trzecia odsłona projektu "Legendy Polskie". "Twardowsky 2.0" już dostępny

Interesująca kampania reklamowa Allegro, projekt "Legendy Polskie", doczekała się trzeciej odsłony - "Twardowsky 2.0", czyli swoista kontynuacja poprzedniego filmu, trafiła właśnie do internetu. 

Przed wami trzecia odsłona projektu Legendy Polskie - Twardowsky 2.0

"Legendy Polskie" to wyprodukowane przez Allegro filmy, których fabuła stanowi uwspółcześnioną wersję słynnych polskich opowieści. Do tej pory mogliśmy obejrzeć "Smoka", na podstawie legendy o Smoku Wawelskim oraz "Twardowsky'ego", powstałego na podstawie znanej wszystkim opowieści o Panu Twardowskim, który zawarł pakt z diabłem. Reżyserem wszystkich dzieł jest Tomasza Bagiński, znany między innymi z kultowej "Katedry", "Sztuki spadania" czy filmami do serii gier "Wiedźmin".

"Twardowsky 2.0" jest wyraźnie dłuższy od poprzednich produkcji z cyklu "Legendy Polskie" - trwa aż dwadzieścia minut. W roli tytułowej ponownie występuje Robert Więckiewicz, do obsady powraca też Aleksandra Kasprzyk. Nie brakuje i nowych twarzy: w filmie pojawili się także Piotr Machalica i Tomasz Drabek. "Legendy Polskie" imponują rozmachem, niestandardowym podejściem do kampanii marketingowej, efektami specjalnymi, podobać mogą się ujęcia, humor i muzyka. Sama historia - po raz kolejny - nie jest może przesadnie porywająca, ale biorąc pod uwagę, że jest to reklama, trudno się tego czepiać.

twardowsky-2-0-2

Dotychczas w ramach "Legend Polskich", poza filmami, ukazały się: zbiór opowiadań oraz "Wywiad z Borutą” – nowa wersja historii diabła z Łęczycy, przedstawiona w formie audiobooka i ebooka. Do końca roku doczekamy się dwóch kolejnych produkcji: w listopadzie premierę będzie miał "Bazyliszek", w grudniu "Jaga".