1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Monster Hunter" kolejną grą wideo, która doczeka się ekranizacji

Hollywood zamierza przenieść na kinowe ekrany popularną japońską serię gier wideo, "Monster Hunter". Wiadomość ta została ogłoszona podczas Tokyo Game Show. 

Monster Hunter kolejną grą wideo, która doczeka się ekranizacji

"Monster Hunter" to seria gier wideo, stworzona i wydana przez firmę Capcom, zaliczana do gatunku action RPG. Wchodzące w skład cyklu pozycje są dostępne między innymi na Playstation, Xbox, Wii czy PC-ty. Rozgrywa zasadniczo nie ma sprecyzowanego celu ani konkretnie zdefiniowanej fabuły - gracz ma po prostu wykonywać kolejne zadania i pokonywać kolejne, coraz potężniejsze potwory.

monster hunter

Seria cieszy się olbrzymią popularnością przede wszystkim na rynku dalekowschodnim. Najlepiej sprzedająca się jak dotąd część sagi - "Monster Hunter Freedom Unite" - w samej tylko Japonii została zakupiona w ilości ponad 3,5 mln kopii. Nie dziwi zatem decyzja Capcom o przeniesieniu serii na kinowe ekrany, tym bardziej, że to coraz popularniejszy trend. Ekranizacje gier przestały być, na szczęście, zdominowane przez niesławnego Uwe Bolla. Niedawno mogliśmy oglądać "Warcrafta", w drodze do kin są także takie tytuły jak choćby "Assassins Creed", "Metal Gear Solid", "Uncharted" czy "Mass Effect".

Na temat ekranizacji "Monster Hunter" nie wiadomo na razie nic, ponadto, że będzie to film aktorski, który stworzą filmowcy z Hollywood.