1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka
  4. YouTube

Posłuchaj Smells Like Teen Spirit Nirvany w wykonaniu 1200 (!) muzyków

Smells Like Teen Spirit Nirvany w wykonaniu 1200 muzyków

Takie akcje pokazują jak wielka jest siła fanów uwielbiających kultowe kawałki. Tym razem tysiąc dwieście muzyków zebrało się razem na stadionie, by zagrać przebój Nirvany.

Wszystko miało miejsce w minioną niedzielę na stadionie w Cesenie we Włoszech. Wydarzenie nosi nazwę Rockin' 1000 i już po raz kolejny zgromadziło setki osób kochających muzykę w jednym miesjcu i w jednym celu - by wspólnie zagrać znany i uwielbiany utwór. Wszystko zaczęło się w minionym roku, kiedy to mieszkańcy Ceseny, chcąc przekonać grupę Foo Fighters, by ta zagrała u nich koncert, zgromadzili się w liczbie okrągłego tysiąca osób i razem zagrali Learn to Fly z repertuaru grupy. Wideo z tego wydarzenia obiegło sieć i dotarło do samego Dave'a Grohla, który w pierwszym wolnym terminie zabrał kapelę do Włoch, w skutek czego, w listopadzie Foo Fighters zagrali koncert w Cesenie.

Tym razem Rockin' 1000 zagrało cały duży koncert, podczas którego, oprócz Smells Like Teen Spirit Nirvany, 1200 muzyków zagrało także m.in. It's A Long Way To The Top AC/DC, Come Together The Beatles, Song 2 Blur, Born To Be Wild Steppenwolf, Seven Nation Army The White Stripes.