REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube
  4. Filmy

Comic-Con 2016 - wszystkie panele, wszystkie gwiazdy, wszystkie wywiady i wszystkie kłótnie w jednym miejscu

Właśnie zakończył się Comic-Con 2016 w San Diego. Cechą rozpoznawczą tej imprezy są nie tylko premiery zwiastunów nadchodzących hitów, ale również przeciekawe panele z aktorami, reżyserami oraz scenarzystami.

comic-con san diego
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew temu, co możecie przypuszczać, panele poświęcone filmom i serialom na Comic-Con w San Diego to coś więcej, niż tylko okazja dla celebrytów do pokazania się przy „ściance”. Aktorzy i producenci brani w krzyżowy ogień fanów bardzo często zdradzają coś, czego nie powinni zdradzać.

Najlepszym tego przykładem był zeszłoroczny panel Gwiezdnych wojen i LucasFilmu. To podczas niego aktor wcielający się w admirała Huxa powiedział po raz pierwszy o śmiercionośnej stacji Starkiller. Mężczyźnie ewidentnie „wymsknęła się” nazwa tej jednostki, która dotychczas owiana była tajemnicą.

Panele Comic-Con 2016 to również świetna okazja na poczucie, jak nadchodzące produkcje przyjmują fani.

Wbrew pozorom, nie zawsze jest kolorowo. Dla przykładu, w tym roku panel poświęcony "The Killing Joke" - brutalnej animacji o Batmanie na podstawie komiksu o tym samym tytule - zakończył się utarczką słowną między producentami, a fanami.

Miłośnikom Mrocznego Rycerza nie spodobało się podejście twórców do postaci Batgirl - córki detektywa Gordona, która w The Killing Joke odgrywa bardzo ważną rolę. Animacja pokazuje Batgirl jako tą, która chce uwieść i zdobyć serce Bruce’a Wayne’a. Dochodzi do seksu, a później niezręcznej ciszy po obu stronach.

Problem miłośników komiksów polega na tym, że stosunki między panną Gordon, a Batmanem były dotychczas bardziej na zasadzie uczennicy i nauczyciela. Batgirl faktycznie romansowała, ale z protegowanym Mrocznego Rycerza - Robinem/Batwingiem. Co za tym idzie, dodanie sceny seksu wzbudziło w fanach mieszane odczucia.

Gdy miłośnicy komiksów wyrzucili to twórcom, doszło do niezręcznej sytuacji. Producenci poczuli się zaatakowani i nie pozostawali dłużni osobie z sali, zadającej pytania oraz przedstawiającej własne, bardzo krytyczne stanowisko.

REKLAMA

Kolejne panele będą dodawane na bieżąco, w momencie ich dostępności w Internecie.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA