1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Cthulhu zostanie gwiazdą telewizji. Powstanie serial na podstawie twórczości H. P. Lovecrafta

Powstanie serial na podstawie mitów Cthulhu H. P. Lovecrafta

Wykreowane przez Howarda Phillipsa Lovecrafta Mity Cthulhu wreszcie doczekają się telewizyjnego serialu. Nad produkcją pracuje Legendary TV.

Wielcy Przedwieczni z Cthulhu na czele zmierzają na telewizyjne ekrany. Jak ustalił serwis Bleeding Cool, Legendary TV zamierza wykorzystać stworzoną przez H. P. Lovecrafta mitologię i przenieść ją do serialu. Produkcja będzie miała formę antologii, eksploatującej motywy, wątki, postaci, miejsce i historie z szesnastu opowiadań angielskiego pisarza, w tym tak znane dzieła jak między innymi "Zew Cthulhu", "Widmo nad Innsmouth" oraz "Koszmar w Dunwich".

call of cthulhu

Lorenzo Di Bonaventura i Dan McDermott są producentami serialu, zaś Matthew Francis Wilson napisze scenariusz do pilotażowego odcinka. Na ten moment o tym telewizyjnym widowisku nie wiadomo nic więcej. Legendary TV zamierza niebawem podjąć rozmowy ze stacjami telewizyjnymi, które mogłyby być zainteresowane emisją produkcji. Dalsze szczegóły, jak na przykład przybliżona data premiery czy planowana liczba odcinków, poznamy zapewne dopiero wówczas, gdy negocjacje zakończą się.