1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Czerwony kapitan" - zobacz zwiastun thrillera z Maciejem Stuhrem w roli głównej

Czerwony kapitan - zobacz zwiastun thrillera z Maciejem Stuhrem

"Czerwony kapitan" to thriller produkcji czesko-słowacko-polskiej, który właśnie doczekała się polskojęzycznego zwiastuna. Warto zobaczyć.

"Czerwony kapitan" to thriller o mrocznym klimacie, którego akcja rozgrywa się w 1992 roku. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Młody, ambitny detektyw Krauz (Maciej Stuhr) wraz z partnerem usiłują rozwiązać tę zagadkę. Kolejne tropy łączą się w całość i prowadzą do oprawcy nazywanego „Czerwonym kapitanem” – owianego złą sławą specjalisty od brutalnych przesłuchań z czasów komunistycznych, powiązanego z najwyższymi decydentami policji i Kościoła. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Dominika Dána pod tym samym tytułem, która sprzedała się w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. W Polsce ukazała się jesienią ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Zwiastun zapowiada produkcję intrygującą, tajemniczą i dynamiczną. Największym mankamentem może być... polski dubbing. Film w oryginale został nagrany w języku czeskim, na potrzeby dystrybucji w Polsce podłożone zostały głosy rodzimych aktorów i cóż, nie brzmi to najlepiej. Na wersję z napisami niestety zapewne nie ma co liczyć, zatem zagryźć zęby. W "Czerwonym kapitanie" obok Macieja Stuhra grają między innymi Oldřich Kaiser, Marián Geišberg, Zuzana Kronerová i Helena Krajčiová. widowisko trafi do polskich kin 26 sierpnia 2016 roku.