REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Harry Potter zostanie bohaterem kolejnego filmu?

"Harry Potter i Przeklęte Dziecko", sztuka powstała na podstawie oryginalnej opowieści J. K. Rowling, Johna Tiffany’ego i Jacka Thorne’a, ma szanse trafić na kinowe ekrany. Wbrew woli samej Rowling. 

Harry Potter i przeklęte dziecko
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec lutego bieżącego roku J. K. Rowling, autorka cyklu o Harrym Potterze, zaprzeczyła, jakoby sztuka "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" miała kiedykolwiek doczekać się filmowej adaptacji. Okazuje się jednak, że nieco mniej rygorystycznie do tego tematu podchodzi wytwórnia Warner Bros., posiadająca prawa do ekranizacji wszystkich z dotychczas opublikowanych opowieści o czarodzieju z blizną na czole. Jak zauważył bloger Brian Conroy, kilka dni temu WB zarejestrowało znak towarowy "Przeklętego Dziecka". Co to oznacza? Po pierwsze, że Warner Brothers ma prawa także do sztuki Jacka Thorne’a - w przeciwnym wypadku rejestracja znaku nie byłaby możliwa. Po drugie - że studio może wykorzystać go między innymi przy produkcji filmu, serialu lub animacji (i nie tylko, bo także na zabawkach, gadżetach, grach wideo i tak dalej).

harry potter
REKLAMA

To oczywiście niewystarczające dowody, by z całym przekonaniem stwierdzić, że "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" stanie się w przyszłości filmem. Być może Warner Bros. zarejestrowało znak, by nie zrobił tego nikt inny. Zresztą nawet jeśli istotnie wytwórnia ma takie plany, nie wiadomo, czy zdecyduje się je kiedykolwiek zrealizować. Tym bardziej, że - przynajmniej póki co - nie wiadomo nic o tym, by Rowling zmieniła zdanie na ten temat. Choć, jak wiemy, duże ilości dolarów potrafią być bardzo przekonujące.

Akcja dramatu "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach przedstawionych w siódmej części cyklu. Opowiada on o dalszych losach Harry’ego i jego przyjaciół. Potter, zmęczony życiem urzędnik Ministerstwa Magii i ojciec trójki dzieci nieustannie prześladowany jest przez swoją przeszłość, która negatywnie oddziałuje także na jego rodzinę – przede wszystkim na najmłodszego syna, Albusa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA