1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Andrzej Sapkowski ponownie doceniony na świecie. Pisarz otrzymał World Fantasy Award

wiedźmin

Andrzej Sapkowski otrzymał honorową, niezwykle prestiżową nagrodę za całokształt twórczości. Fakt ten podano do wiadomości podczas ogłoszenia finalistów tegorocznych World Fantasy Award. 

World Fantasy Award to nagroda za wybitne osiągnięcia na polu fantasy, przyznawana corocznie od 1975 roku na konwencie World Fantasy Convention. Nagrody przyznaje się w różnych kategoriach, w tym między innymi za: powieść, nowela, miniatura literacka czy antologia. Każdego roku przyznawane jest także specjalne wyróżnienie - nagroda za całokształt. W tym roku otrzymali ją Andrzej Sapkowski oraz David G. Hartwell.

Sapkowski dołączył tym samym do grona takich twórców jak Philip K. Dick czy Marion Zimmer Bradley. World Fantasy Award to - obok Hugo i Nebuli - jedna z najważniejszych nagród przyznawana w świecie fantasy.

saga o wiedźminie top

Andrzej Sapkowski urodził się w Łodzi w 1948 roku. To bodaj najbardziej znany i doceniony polski pisarz fantasy. Ma na koncie między innymi słynny cykl wiedźmiński i trylogię husycką. Jest najczęściej po Lemie tłumaczonym polskim autorem fantastyki - jego powieści przetłumaczona na niemal 20 języków. W 2012 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył go srebrnym medalem Gloria Artis.