REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Czuję się staro. Kawałek "Wannabe" Spice Girls ma już 20 lat!

Utwór, który przyniósł wielką światową sławę najpopularniejszemu girlsbandowi wszech czasów miał swoją premierę dokładnie 8 lipca 1996 roku.

Kawałek "Wannabe" Spice Girls ma już 20 lat!
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się, że świat pamięta o nim do dziś, gdyż z tej okazji Spotify stworzyło specjalną playlistę najpopularniejszych utworów grupy Spice Girls.

Przy okazji widać, że ludzie nadal chętnie wracają do kawałków nagranych przez Spice Girls, gdyż sam utwór Wannabe ma w serwisie Spotify ponad 95 milionów odtworzeń.

Z kolei w serwisie YouTube klip do Wannabe ma prawie 180 milionów odtworzeń.

Wannabe pochodzi z debiutanckiej płyty Spice Girls zatytułowanej "Spice", która swoją premierę miała we wrześniu 1996 roku. Album z miejsca stał się bestsellerem bijąc rekrody sprzedaży w rodzinnej Wielkiej Brytanii, a na całym świecie sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy.

spice_girls_news

Ale utwór Wannabe to coś więcej niż tylko hitowy kawałek z lat 90. Wypromował on masowo hasło "Girl Power!", które szybko stało się jednym z sztandarów ruchów feministycznych oraz walczących o prawa kobiet organizacji. Jedna z takich organizacji, The Global Goals, z okazji 20-lecia Wannabe, stworzyła remake teledysku będący elementem kampanii #WhatIReallyReallyWant, skierowanej na rzecz zrównania praw kobiet na całym świecie.

REKLAMA

Akcja nowej wersji Wannabe celowo rozgrywa się w krajach, w których kobiety są najbardziej ciemiężone i ignorowane. Na nagraniu można też co jakiś czas zobaczyć postulaty sprzeciwiający się przemocy wobec kobiet, równe płace i dostęp do edukacji. W role Spice Girls wcieliły się wokalistki londyńskiego trio M.O oraz gwiazda Bollywood Jacqueline Fernandez.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA