1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

ComiXology Unlimited, czyli Netflix z komiksami

ComiXology Unlimited, czyli Netflix z komiksami

Popularny serwis ComiXology uruchomił właśnie nową, bardzo ciekawą usługę - ComiXology Unlimited, gwarantującą nieograniczony dostęp do komiksów w wersji cyfrowej w cenie ok. 24 złotych miesięcznie.

ComiXology Unlimited ma być dla komiksów tym, czym jest Netflix dla seriali. Potężną platformą z bogatą ofertą, do której dostęp uzyskujemy za sprawą stałej, miesięcznej opłaty. To zupełnie nowa propozycja ComiXology - serwisu, który dotychczas oferował jedynie możliwość zakupienia wybranych tytułów w wersji cyfrowej.

W katalogu ComiXology Unlimited znajdziemy między innymi takie pozycje jak choćby: "Żywe trupy", "Hellboy", "Saga", "Attack on Titan", "Buffy the Vampire Slayer", "Transformers", "Archie" i wiele innych. Wśród nich brak komiksów wydanych przez Marvela i DC - to pierwsze wydawnictwo posiada własną platformę tego typu. Wszystko to za 6 dolarów miesięcznie, czyli około 24 złotych. Biorąc pod uwagę cenę pojedynczego komiksu na polskim rynku, jest to nad wyraz atrakcyjna propozycja.

the walking dead

Jak przyznaje David Steinberger, czyli CEO ComiXology, celem jego firmy jest uczynienie z każdego człowieka czytelnika komiksów. Dodaje, że trudno jest to osiągnąć, gdy potencjalny miłośnik tego medium staje przed koniecznością wybrania jednego spośród setek tysięcy tytułów, o których nic wie. Teraz ma mieć możliwość samodzielnego zgłębiania tego świata, w niskiej cenie.

ComiXology Unlimited to fantastyczna oferta, przynajmniej na papierze. Nie gwarantuje ona bowiem dostępu do pełnej oferty komiksów dostępnych w ComiXology, a jedynie jej części. Ponadto w ramach usługi możemy czytać tylko określoną liczbę numerów z serii. Choć mimo wszystko chętnie bym z niej skorzystał, to niestety, na tę chwilę nie mam takiej możliwości. Została ona bowiem uruchomiona tylko dla obywateli Stanów Zjednoczonych. W planach jest jednak otworzenie jej na rynek międzynarodowy. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.