REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Nowe ebooki, czyli najciekawsze premiery książek ostatnich tygodni

Ogromna liczba literackich premier może przytłoczyć nawet najwytrwalszych czytelników. Doba nie jest z gumy i choćbyśmy nie robili nic innego tylko czytali, wszystkiego i tak nie przeczytamy. Służmy więc radą, po jakie tytuły warto sięgnąć, by być na bieżąco i nie przegapić najbardziej interesujących pozycji. Przed wami najciekawsze ebooki, jakie ukazały się w ostatnich tygodniach. 

10.05.2016
19:55
analogowy ebook książki
REKLAMA
REKLAMA

Królowie Dary. Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu - Ken Liu

królowie daru ebooki class="wp-image-69086"

Niezwykłe, silnie inspirowane Orientem fantasy, które pokochał niemal cały świat. "Królowie Dary" to wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść o walce z tyranią, funkcjonowaniu mechanizmów politycznych, braterstwie i rywalizacji w fantastycznym i egzotycznym anturażu. Dwóch bohaterów,  Kuni Garu oraz Mata Zyndu, których więcej dzieli niż łączy, podejmują próbę obalenia cesarza. Wkrótce potem ich drogi rozchodzą się, każdy z nich ma zupełnie inny pomysł na to, jak powinna działać władza i co to znaczy sprawiedliwość. "Królowie Dary", pierwsza część cyklu "Pod sztandarem Dzikiego Kwiatu" i niewątpliwie jedna z najbardziej interesujących premier dla wszystkich miłośników gatunku.

Krivoklat - Jacek Dehnel

krivoklat class="wp-image-69087"

Najnowsza powieść autora między innymi "Lali" i "Matki Makryny" to historia Krivoklata - pacjent wielu zakładów dla psychicznie chorych, obwołany przez austriacką prasę "kwasowym wandalem", który niezrażenie niszczył słynne dzieła sztuki w muzeach całej Europy. I wcale nie zamierza przestać. "Krivoklat" jest opowieścią o sztuce, człowieku i społeczeństwie, a także o buncie przeciw narzuconym jednostce zasadom.

Podmajordomus Minor - Patrick deWitt

podmajordomus minor class="wp-image-69088"

Siedemnastoletni Lucien Minor zostaje zatrudniony jako podmajordomusa w zamku tajemniczego barona von Aux. Chłopak stopniowo odkrywa mroczne sekrety swojego pracodawcy oraz jego rezydencji, jednocześnie poznaje kolorowy świat pobliskiego miasteczka, gdzie spotyka Klarę, dziewczynę zaręczoną z pewnym zabójczo przystojnym żołnierzem, w której szaleńczo się zakochuje. Jak zwykle u deWitta, nie brak tu czarnego humoru, błyskotliwych dialogów, tętniącej akcją fabuły i interesujących spostrzeżeń.

Skucha - Jacek Hugo-Bader

skucha jacek hugo-bader class="wp-image-68700"

Najnowszy reportaż Hugo-Badera opowiada o - jak autor sam przyznaje - jego najpoważniejszej wyprawie. Tematem „Skuchy” są Kolumbowie rocznik 50. – dawni konspiratorzy, którzy działając w antykomunistycznym podziemiu dążyli do obalenia władzy ludowej i wprowadzenia w Polsce demokracji. Hugo-Bader sprawdza, jak ci, którzy walczyli z komuną, poukładali sobie życia po jej upadku i jak poradzili sobie w wolnym kraju. Ze względu na formę dość wymagająca lektura, niemniej jednak - niezwykle potrzebna i ważna. Więcej na jej temat możecie przeczytać w naszej recenzji. 

Małe życie - Hanya Yanagihara

małe życie class="wp-image-69094"

Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 roku. Poruszający obraz dojrzewania, sukcesu, traumy i przyjaźni, opisujący kilkadziesiąt lat z życia czwórki znajomych. Poznajemy ich w momencie, w którym wkraczają w dorosły świat, a następnie obserwujemy, jak ich decyzje, przypadek i los wpływają na nich, jednocześnie stopniowo odkrywając straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu jednego z nich. Dla wszystkich będzie to próba charakteru, empatii i dojrzałości. "Małe życie" to bez wątpienia jednak z najciekawszych literackich premier ostatnich tygodni.

Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u - Anna Sulińska

wniebowziete class="wp-image-69095"

Co w PRL-u dawał zawód stewardesy? Totalną wolność: możliwość podróżowania, modne ubrania, noclegi w luksusowych hotelach, spotkania ze znanymi ludźmi - a wszystko to w godzinach pracy. Jest jednak i druga strona medalu - dwunastogodzinny czas pracy, konieczność radzenia sobie ze zmęczeniem, z trudnymi pasażerami, z służbami bezpieczeństwa i celnikami, z chorobami, ze strachem i wreszcie - trudnymi wyborami. Reportaż Anny Sulińskiej to opowieść o stewardesach pracujących w Polskich Liniach Lotniczych LOT w czasach PRL-u. Niedoceniane, często pomijane w historii polskiego lotnictwa opowiadają, jak naprawdę wyglądało ich życie. Mówią o marzeniach, wolności, samodzielności i o cenie, jaką musiały za nie zapłacić.

Kamienna noc - Gaja Grzegorzewska

kamienna noc class="wp-image-68918"

Kontynuacja znakomitego "Betonowego pałacu". Julia Dobrowolska i Profesor opuścili Kraków i tułają się po świecie. Przemierzają kolejne kraje, przywdziewając coraz to nowe tożsamości i maski, byleby uciec od przeszłości. Uczą się być razem, godzić na kompromisy, tłumić wyrzuty sumienia, żyć w strachu i poczuciu nieustającego zagrożenia. Nie wszystko da się jednak zostawić za sobą. Grzegorzewska utkała misterną, kunsztowną, złożoną i skomplikowaną historię, pełną znakomitych bohaterów. "Kamienna noc" to definitywnie jeden z najciekawszych kryminałów tego roku. Recenzję najnowszej książki Grzegorzewskiej przeczytacie tutaj.

Hen. Na północy Norwegii - Ilona Wiśniewska

hen na północy norwegii e-booki class="wp-image-69098"

Wiśniewska w swoim reportażu opisuje Północ Norwegii - krainę o surowym klimacie, zamieszkałą przez garstkę ludzi i tysiące reniferów. To niezwykła, momentami wręcz poetycka opowieść, przedstawiona z trzech perspektyw - umierającego starca, najsłynniejszej na świecie saamskiej wokalistki oraz wyludniającego się miasta, któremu świetność przywrócić mają murale.

Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów - Krzysztof Stanowski

stan futbolu class="wp-image-69099"

Polska piłka nożna w ocenie Krzysztofa Stanowskiego, jednego z najlepszych i najbardziej bezkompromisowych dziennikarzy sportowych. "Stan futbolu" to - jak zawsze w przypadku tego autora - szczere podsumowanie rodzimej piłkarskiej rzeczywistości, pełne faktów, zakulisowej wiedzy i znakomitych anegdot.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA