1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Pierwszy zwiastun ekranizacji "Komórki" Stephena Kinga już w sieci

Komóka - pierwszy zwiastun ekranizacji powieści Kinga już w sieci

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej ekranizacji prozy Stephena Kinga, tym razem opartej na powieści "Komórka". Do internetu trafił właśnie pierwszy zwiastun widowiska.

Co ciekawe, film "Komórka" jest już od dawna gotowy, od długiego czasu były jednak problemy z jego dystrybucją. Stąd też nie pojawiały się żadne nowe informacje czy materiały promocyjne dotyczące tego widowiska. Premiera pierwszego zwiastuna to dobry znak, świadczący o tym, że coś w tej sprawie się ruszyło i że niebawem będziemy mogli obejrzeć to dzieło. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, "Komórka" trafi do kin i na wybrane serwisy VOD w lipcu tego roku, a miesiąc wcześniej będzie dostępna w usłudze Ultra VOD.

Pierwowzór filmu "Komórka" Stephena Kinga to powieść wydana w 2006 roku. Fabuła tego horroru opowiada o tajemniczym sygnale, przesyłanym przez telefony komórkowe, który sprawił, że ci, którzy odebrali połączenie, zmieniają się w bezrozumnych, pałających żądzą mordu szaleńców. Reżyserem ekranizacji jest Tod Williams ("Drzwi w podłodze", "Paranormal Activity 2"), za scenariusz odpowiedzialni są zaś Adam Alleca ("Ostatni dom po lewej") oraz sam King. W obsadzie znaleźli się między innymi John Cusack, Samuel L. Jackson, Alex ter Avest i Griffin Freeman.