1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Hanna-Barbera jak Marvel i Star Wars. Studio będzie miało własne filmowe uniwersum

Hanna-Barbera z własnym filmowym uniwersum

Planowana na rok 2018 premiera nowego animowanego widowiska o przygodach Scooby Doo i jego dzielnej ekipy tropiącej potwory i tajemnicze sprawy będzie równocześnie pierwszą odsłoną wielkiego filmowego uniwersum Hanna-Barbera. 

O tym, że planowany jest kolejny kinowy film o Scooby-Doo wiadomo już od ubiegłego roku. Dotychczas jednak wydawało się, że będzie to samodzielne widowisko, które ewentualnie w razie sukcesu doczeka się kilku sequeli. Teraz dowiedzieliśmy się, że - informacje te zostały podane do publicznej wiadomości podczas trwającego właśnie CinemaConu 2016 w Las Vegas - dziełko to da początek całemu uniwersum, w ramach którego ukazywać się będą produkcje ze stajni wchłoniętego przez Warner Bros., kultowego studia Hanna-Barbera.

scooby doo where are you

Hanna-Barbera to produkujące filmy rysunkowe studio założone przez Williama Hannę i Josepha Barberę. Do jego najbardziej znanych animacji, poza Scooby Doo, należą między innymi "Miś Yogi", "Odlotowe wyścigi", "Jetsonowie", "Flinstonowie" czy "Johny Quest" i "Smurfy".

hanna-barbera 2

Nie wiadomo na razie na jakich zasadach funkcjonować będzie całe to uniwersum, jak często ukazywać się będą filmy, ani czy będą to wyłącznie animacje - jak zapowiedziany na 2018 rok "S.C.O.O.B." o przygodach Scooby'ego i jego ekipy - czy w planach są również produkcje aktorskie. Brak też informacji o tym, które z kultowych kreskówek Hanna-Barbera zamierza wskrzesić Warner Bros.. W niektórych przypadkach może być to bardzo skomplikowane, bowiem część z nich przeszła w inne ręce lub była tworzona na zamówienia i prawa do nich mają inne studia.