1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Kultowa postać ze świata Star Wars pojawi się w "Łotr Jeden". Wiemy, kto ją zagra

Darth Vader pojawi się w Łotr Jeden! Nie tylko jako głos...

Plotki znalazły swoje potwierdzenie. Darth Vader pojawi się na planie filmu Łotr Jeden. Nie tylko jako głos/hologram, ale również fizyczna postać, odgrywana przez konkretnego aktora.

Akcja filmu Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie rozgrywa się między III oraz IV epizodem kosmicznej sagi. Republika upadła, przekształcona w autorytarne Imperium. Na jego czele stoi mroczny Palpatine, z budzącym terror pomocnikiem przy boku. Pomocnikiem, który pojawi się w nadchodzącym filmie.

To już pewne - Darth Vader pojawi się w filmie "Łotr Jeden".

Mówiono o tym już wcześniej. Dotychczas większość fanów była jednak zdania, że Anakin Skywalker pojawi się na moment, jako symbol Gwiezdnych wojen. Usłyszymy jego głos bądź zobaczymy jego sylwetkę w hologramie. Nic ponadto. Wskazywało na to zatrudnienie Jamesa Earla Jonesa, czyli „głosu” Vadera.

Dzisiaj wiemy, że zakuty w zbroję podtrzymującą życie Sith pojawi się również w fizycznej formie. Do sieci trafiła kolejna informacja związana z obsadą "Łotra Jeden". Na planie zdjęciowym pojawił się David Prowse. To właśnie ten wysoki mężczyzna, znany z wcielania się w mnóstwo pomniejszych, najczęściej obleczonych w kostiumy charakterów, przywdzieje czarną zbroję i kultowy hełm.

Bez wątpienia wyznacznikiem był wzrost aktora, a także jego doświadczenie przy wielu innych produkcjach science-fiction, takich jak Strażnicy Galaktyki czy Doctor Who.

Już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć Vadera w wykonaniu Disneya. Kto wie, może Lord Sith będzie jednym z tych, którzy podejmą pościg za grupą głównych bohaterów, chcących wykraść plany Gwiazdy Śmierci?

"Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie" pojawi się w polskich kinach już w grudniu tego roku.