1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Czarni szturmowcy w zapowiedzi zwiastuna „Star Wars: Rogue One”

Polski tytuł i pierwszy teaser Star Wars: Rogue One

Niecałe dwie sekundy - tyle materiału z filmu „Star Wars: Rogue One” możemy zobaczyć na.... zapowiedzi pierwszego zwiastuna. Poznaliśmy też polski tytuł produkcji.

Teaser "Rogue One", który właśnie trafił do sieci, zapowiada pierwszy pełny zwiastun, który wyemitowany zostanie jeszcze dziś, w godzinach popołudniowych czasu polskiego. Po raz pierwszy zaprezentowany będzie podczas emisji programu "Good Morning America", wkrótce potem na pewno zostanie udostępniony w internecie. Póki co pozostaje nam więc cieszyć się tym niesamowicie krótkim, pierwszym oficjalnym materiałem wideo ze spin-offu "Gwiezdnych wojen".

Ujawniono także polski tytuł "Rogue One" - brzmi on "Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie". Być może oryginalna nazwa uznana została za zbyt trudną do wymówienia dla przeciętnego Kowalskiego, ale trzeba przyznać, że tłumaczenie nie jest szczególnie porywające i zapewne w najbliższym czasie będzie obiektem wielu żartów. Cóż, skoro nie jest piękne, przynajmniej jest wierne.

star wars rogue one

"Rogue One" (pozwolę sobie jednak trzymać się angielskiego tytułu) zagości w polskich kinach 15 grudnia 2016 roku. Będzie to pierwszy z trzech planowanych spin-offów "Gwiezdnych wojen", opowiadający o eskadrze Rebeliantów, usiłujących wykraść plany Gwiazdy Śmierci. Akcja filmu osadzona będzie pomiędzy wydarzeniami z "Zemsty Sithów" i "Nowej nadziei". Reżyserem filmu jest Gareth Edwards, a scenarzystą Chris Weitz. W obsadzie znaleźli się między innymi Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker, Alan Tudyk i Donnie Yen.