1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Doktor Sen", kontynuacja kultowego "Lśnienia", trafi do kin

Doktor Sen, kontynuacja kultowego Lśnienia, trafi do kin

Zasada jest taka: wszystkie powieści i opowiadania autorstwa Stephena Kinga prędzej czy później muszą doczekać się ekranizacji. Wyjątku w przypadku książki "Doktor Sen" nie będzie. 

"Doktor Sen" jest kontynuacją jednej z najbardziej znanych książek Kinga - "Lśnienia", które doczekało się też świetnej ekranizacji z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Fabuła powieści koncentruje się na postaci Dana Torrance'a, jednego z bohaterów pierwszej części - obdarzonego niezwykłą mocą małego chłopca, uwięzionego w hotelu z opętanym ojcem. Jak wszystko, co wyszło spod ręki Mistrza Horroru, tak i "Doktor Sen" szybko okazał się międzynarodowym bestsellerem, więc przeniesienie go na ekrany kin było tylko kwestią czasu.

doktor sen lśnienie Danny Torrance

Za ekranizację odpowiedzialni będą Akiva Goldsman, produkujący obecnie również "Mroczną Wieżę" oraz sam Stephen King. Nie wiadomo jeszcze komu zostanie powierzona reżyseria filmu, ani kogo zobaczymy w obsadzie. Prace nad obrazem dopiero się rozpoczynają, zatem raczej nie należy się go spodziewać wcześniej, niż w 2018 roku. Obecnie przygotowywana jest również "Komórka" na podstawie prozy Kinga - w filmie na podstawie tej powieści, który do kin trafi jeszcze w tym roku, wystąpią John Cusack i Samuel L Jackson.