1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

10 gwiazd, które odwiedzą Polskę w ramach Orange Warsaw Festival. Posłuchaj ich już dziś w platformie TIDAL

10 gwiazd, które odwiedzą Polskę w ramach Orange Warsaw Festival. Posłuchaj ich już dziś w platformie TIDAL

Tak, właśnie poznaliśmy gwiazdy, które przyjadą do Polski w ramach Orange Warsaw Festiwal. Ten odbędzie się w Warszawie w dniach 3 - 5 czerwca tego roku. Pierwsza dziesiątka jest naprawdę imponująca. Na scenie zobaczymy, między innymi Die Antwoord, Lanę Del Ray czy Skrillexa. Przed wami pełny, aktualny line-up imprezy.

lana_del_rey_-_ultraviolence_album_12

Wielka gwiazda o niepowtarzalnym głosie i dużej wrażliwości muzycznej. Jej utwory przenoszą nas jakby do innego świata, są tajemnicze, oniryczne. Lana Del Ray, nazywana "gangsta Nancy Sinatrą", na swoim koncie ma trzy albumy studyjne. Jej ostatnią płytą jest "Honeymoon". To kilkanaście świetnych utworów (Freak, Honeymoon czy High by The Beach), do których powstały rewelacyjne teledyski, takie jak ten do kawałka Freak, przenoszący nas do Kalifornii lat 60. ubiegłego wieku. Jej twórczość to mieszanka popu, indie rocka, sadcore'u. Zdecydowanie jeden z najważniejszych programów tegorocznego festiwalu.

garden - xxanaxx

Polski zespół o światowym brzmieniu. XXANAXX to duet, w skład którego wchodzą Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. Ich twórczość szturmem zdobyła polską publikę. Na razie wydali jeden album studyjny, "Triangles". Teraz czekamy na drugą płytę, o której plotki nie cichną od dłuższego czasu. XXANAXX grają muzykę elektroniczną od 2012 roku i ich popularność z roku na rok wcale nie słabnie. Koncerty grupy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ich występ podczas Orange Warsaw Festival na pewno przyciągnie tłumy fanów.

skrillex

Skrillex to amerykański DJ i producent muzyczny. Jego twórczość określana jest jako muzyka elektroniczna. Na jego koncie znajduje się jeden album studyjny i kilkanaście minialbumów. Skrilles tworzy od 2002 roku. Początkowo był związany z posthardcore'ową grupą From First To Last. W 2007 roku rozpoczął swoją karierę solową.

die-antwoord

Prawdziwa mieszanka wybuchowa. Die Antwoord porywają brzmieniem, tekstami, a także zamieszaniem jakie robią wokół siebie. Ich koncerty to prawdziwe show. Są skandalizujący, uwielbiają prowokować. Członkowie zespołu: Yolandi, Ninja i  DJ Hi-Tek pochodzą z Republiki Południowej Afryki. Śpiewają po angielsku oraz w języku afrikaans. Ich muzyka to istny misz-masz. Znajdziey tu elementy rapu, trip-hopu, rave'u, elektroniki, drum'n'bassu. Wydali trzy albumy studyjne. Ostatni, "Donker Mag", ukazał się w 2014 roku.

daughter

Ich twórczość to połączenie różnych gatunków. Znajdziemy tam inspirację neo folkiem, indie rockiem, popem. W tym roku, w styczniu wydali swoją drugą płytę, która zdobyła bardzo pozytywne recenzje. Krążek został zatytułowany "Not to Disappear". Daughter pochodzą z Anglii. W skład zespołu wchodzą: Elena Tonra, Igor Haefeli oraz Remi Aguilella.

editors

Editors to indie rockowy zespół pochodzący z Anglii. Grupa powstała w 2002 roku. W trakcie swojej czternastoletniej kariery nagrali pięć albumów. Pierwszy, "The Back Room", ukazał się w 2005 roku, a ostatni, "In Dream", w ubiegłym roku, a dokładnie 2 października. Twórczość Editors porównywana jest do muzyki takich zespołów jak Joy Division czy Interpol.

julia-marcell

Polska wokalistka, która tworzy w Niemczech. Julia Marcell do tej pory nagrała cztery albumy. Lada dzień, p 11 marca 2016 roku, światło dzienne ujrzy jej czwarta płyta. Krążek został zatytułowany "Proxy". Muzyka Marcell określana jest jako indie pop. W jej twórczości pojawia się też domieszka elektroniki. Marcell sama komponuje, gra na pianinie oraz gitarze. W 2011 roku została wyróżniona Paszportem "Polityki" w kategorii Muzyka popularna.

mo

Każdy zapewne słyszał utwór "Lean On". To właśnie MØ możemy usłyszeć w tym kawałku. Artystka tak naprawdę nazywa się Karen Marie Aagaard Ørsted Andersen, pochodzi z Danii i ma 27 lat. W Skandynawii od kilku lat jest wielką gwiazdą. Do tej pory artystka nagrała jeden album studyjny, ale jej współpraca z innymi twórcami jest pokaźna. Niebawem ukaże się jej kolejny album, który promuje utwór Kamikadze.

skunk-anansie

Popularna angielska grupa muzyczna, która została założona w 1994 roku. W ich twórczości znajdziemy elementy popu, heavy metalu, dance'u czy indie rocka. Wokalistką grupy jest piosenkarka Skin, a tak naprawdę Deborah Dyer. Przez ponad dwadzieścia lat bycia na scenie Skunk Anansie nagrali siedem albumów studyjnych. Ostatni ukazał się w tym roku w styczniu. Został zatytułowany "Anarchytecture".

tom-odell

Tom Odell to dwudziestosześcioletni muzyk, wokalista i pianista. Jego pierwsza płyta, "Long Way Down", ukazała się trzy lata temu. Aktualnie czekamy na premierę kolejnego krążka młodego artysty. Odell pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jego muzyka to połączenie indie popu i folku.

tidal-play

Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.

Więcej o tej usłudze i możliwościach platformy TIDAL dowiecie się z tej strony.