1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Powstanie ósma książka o Harrym Potterze

Powstanie ósma książka o Harrym Potterze

"Harry Potter and the Cursed Child" - dramat inspirowany twórczością J.K. Rowling i będący kontynuacją cyklu o czarodzieju z blizną w kształcie błyskawicy na czole trafi na księgarskie półki. I to jeszcze w tym roku. 

"Harry Potter and the Cursed Child" to dramat, który 31 lipca trafi na deski teatralne. Jego akcja rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach przedstawionych w siódmej części cyklu. Opowiada on o dalszych losach Harry'ego Pottera i jego przyjaciół. Potter, zmęczony życiem urzędnik Ministerstwa Magii i ojciec trójki dzieci nieustannie prześladowany jest przez swoją przeszłość, która negatywnie oddziałuje także na jego rodzinę - przede wszystkim na najmłodszego syna, Albusa.

By wszyscy zainteresowani - a nie jedynie ci, którym uda się dorwać bilety do teatru - mogli dowiedzieć się, jak ułożyło się życie Harry'ego po "Insygniach śmierci", "Harry Potter and the Cursed Child" zostanie wydany także w formie książki. Jej premiera odbędzie się 31 lipca, czyli dzień po premierze sztuki.

Autorem "Harry Potter and the Cursed Child" jest Jack Thorne. J.K. Rowling była jedną z pomysłodawczyń sztuk i przedstawione w niej wydarzenia są oficjalne i obowiązujące w wykreowanej przez nią uniwersum. Formalnie będzie to zatem ósma część cyklu.