1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Powstanie sequel filmu "Deadpool". To już niemal pewne

Na kilka dni przed światową premierą filmu "Deadpool" poinformowano, że ruszyły już prace nad scenariuszem do jego kontynuacji.

Powstanie sequel filmu Deadpool. To już niemal pewne

I nie ma w tym większego zaskoczenia. Po tak agresywnej kampanii marketingowej, jakiej byliśmy świadkami w ostatnich miesiącach, oczekiwania wobec filmowej adaptacji "Deadpoola" są ogromne. W zasadzie wszyscy - producenci, dziennikarze i krytycy - są zgodni: to musi być wielki hit, przynajmniej pod względem finansowym. Według przewidywań, widowisko zarobi przynajmniej 65 milionów dolarów w ciągu pierwszych czterech dni obecności w kinach, przy budżecie wynoszącym około 58 milionów. W związku z tym, decyzja o rozpoczęciu preprodukcji sequela jeszcze przed oficjalną premierą części pierwszej, choć mimo wszystko może wydawać się ryzykowna, nie budzi zdziwienia.

deadpool

Tym bardziej, że Ryan Reynolds, czyli filmowy Deadpool, kilkukrotnie wspominał w wywiadach, że w planach jest stworzenie przynajmniej kilku kontynuacji, eksplorujących tę postać. Sprawa wydaje się więc przesądzona. Autorami scenariusza do sequela filmu "Deadpool" będą Rhett Reese i Paul Wernick.

"Deadpool" trafi do kin 12 lutego. W obsadzie, poza Reynoldsem, pojawią się też miedzy innymi Gina Carano, Ed Skrein, T.J. Miller i Morena Baccarin.