1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

James Franco nakręci film na podstawie słynnej historii... z Twittera

James Franco nakręci film na podstawie słynnej historii... z Twittera

James Franco zekranizuje... serię tweetów. Brzmi kuriozalnie? Być może, ale fabuła, którą zamierza zaadaptować, w ubiegłym roku podbiła serca internautów i wielu z nich od dawna domagało się stworzenia filmu na jej podstawie. Ostatecznie przecież liczy się dobra historia, a nie medium, w którym została opublikowana.

Materiałem, który weźmie na tapet James Franco będzie historia opublikowana w październiku 2015 roku na Twitterze, której autorką jest Aziah "Zola" Wells. Składające się w sumie z 148 tweetów opowiadanie zaistniało pod hasztagiem #thestory, jest również znane jako "Zola Tells All" - nazwę tę zyskało dzięki słynnemu artykułowi Davida Kushnera opisującego jego fenomen, który ukazał się w "Rolling Stone".

twitter-james franco

Utwór Zoli to dynamiczna, pełna zwrotów akcji opowieść o jej niebezpiecznej i niepokojącej wyprawie na Florydę, w której towarzyszyli jej prostytutka, Jessica, oraz chłopak Jessiki, Jarrett, i jej alfons, znany jako "Z". Opowiadanie w mgnieniu oka stało się wiralowe, zyskując błyskawiczną popularność. Internauci nie skąpili zachwytów, pełne uznania wypowiedzi padały też z ust celebrytów. Nicki Minaj powiedziała, że #thestory jest jak wspaniałe połączenie "Spring Breakers" z "Pulp Fiction". Co ciekawe, choć większość z opisanych przez Zolę wydarzeń była wymyślona, część z nich miała miejsce naprawdę. Całą historię znajdziecie m.in. tutaj.

O ekranizacji Jamesa Franco na ten moment wiadomo niewiele, poza tym, że będzie on jej reżyserem, scenarzystą i że wystąpi w niej w jednej z głównych ról. Kiedy spodziewać się premiery, kto pojawi się w obsadzie i czy Zola będzie w jakikolwiek sposób zaangażowana w jego produkcję - na te informacje musimy jeszcze poczekać. Sądząc jednak po hurraoptymistycznych reakcjach internautów na samą wieść o planowanym filmie, możemy oczekiwać dużego sukcesu.