1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

"MacGyver" kolejnym serialem, który wróci na antenę

MacGyver kolejnym serialem, który wróci na antenę

Plotki na temat wskrzeszenia serialu "MacGyver" krążyły od kilku miesięcy. Dziś mamy już pewność, że do tego dojdzie. Stacja CBS zamówiła właśnie pilotażowy odcinek rebootu tej kultowej serii z lat osiemdziesiątych.

O reboocie - poza tym, że powstanie - wiadomo na tę chwilę bardzo niewiele. Głównym bohaterem będzie rzecz jasna Angus MacGyver, dwudziestokilkulatek, świeżo przyjęty do sekretnej organizacji, która działając w ukryciu ma zapobiegać rozmaitym niebezpieczeństwom zagrażającym światu. Angus obdarzony jest licznymi talentami, dzięki czemu potrafi rozwiązywać wiele problemów w sposób zupełnie niekonwencjonalny.

macgyver2

Scenariusz rebootu "MacGyvera" napisze Paul Downs Colaizzo. Reżyserem pierwszego odcinka został James Wan ("Piła", "Obecność", "Szybcy i wściekli 7"). Powstanie pełnego sezonu serialu "MacGyver" uzależnione jest od tego, jak zostanie przyjęty jego odcinek pilotażowy. Najpierw oceni go szefostwo CBS - jeśli będzie on oceniony pozytywnie, wówczas zostanie zaprezentowany widzom.

Oryginalny "MacGyver" to amerykański serial telewizyjny emitowany w latach 1985-1992, który doczekał się 7 sezonów, na które złożyło się w sumie ze 139 odcinków. W rolę tytułowego bohatera, uzdolnionego eks-agenta służb specjalnych, wcielił się Richard Dean Anderson. Polska premiera tego programu miała miejsce w 1991 roku.