1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Mamy potwierdzenie - następnym filmem Christophera Nolana będzie "Dunkierka"

Wczoraj pisaliśmy o plotkach, według których nowy film w reżyserii Christophera Nolana miał opowiadać o przeprowadzonej przez Aliantów podczas II wojny światowej Operacji Dynamo. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie tych doniesień. Wiemy także, kto może pojawić się w obsadzie tego obrazu, noszącego roboczy tytuł "Dunkierka". 

Mamy potwierdzenie - następnym filmem Christophera Nolana będzie Dunkierka

O sprawie jako pierwsza poinformowała francuska gazeta "La Voix Du Nord", powołując się na anonimowe źródła. Wcześniej mer Dunkierki, oznajmił, że w regionie kręcone będą zdjęcia do blockbustera, którego reżyserem będzie słynny hollywoodzki twórca. Przesłanek, by wierzyć plotkom na temat nowego filmu Nolana było zatem sporo, teraz jednak dostaliśmy oficjalne ich potwierdzenie.

interstellar nolan

Opowiadający o słynnej Operacji Dynamo, czyli przeprowadzonej w trakcie trwania kampanii francuskiej ewakuacji Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz części wojsk francuskich i belgijskich odciętych przez Niemców w Dunkierce, dzięki której udało się ocalić przeszło 300 tysięcy żołnierzy, film nosi roboczy tytuł "Dunkierka". Zdjęcia rozpoczną się w maju 2016, a obraz kręcony będzie na filmie 65mm i IMAX 65mm. Premiera zapowiedziana jest na lipiec 2017 roku.

Christopher Nolan będzie reżyserem i scenarzystą tego widowiska, zaś jedną z producentek została jego żona, Emma Thomas. Do obsady przymierzani są Tom Hardy ("Mad Max: Na drodze gniewu"), Mark Rylance ("Most szpiegów") i Kenneth Branagh ("Walkiria"). Wszyscy oni otrzymali już propozycje kontraktów, które rozważają.

"Dunkierka" będzie pierwszy filmem wojennym w karierze Nolana.