1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Marvel opublikował zwiastun serialu Jessica Jones. To nie będzie zwykła produkcja o super-bohaterach

Marvel opublikował zwiastun serialu Jessica Jones

Jessica Jones, drugi po Daredevilu serial Netfliksa wyprodukowany dla Marvela, nareszcie doczekał się oficjalnego, pełnego zwiastuna.

Materiał reklamowy pokazuje, że będziemy mieli do czynienia z serialem zupełnie innym do klasycznego telewizyjnego show o super-bohaterach. Jestem zdziwiony, jak mało jest tutaj scen walk, wybuchów i komiksowej akcji. Zamiast tego dostajemy produkcję, która niczym nie odstępuje thrillerowi psychologicznemu.

Tytułowa Jessica Jones miała rację mówiąc, że serial będzie inny od wszystkich.

Wcielająca się w główną bohaterkę Krysten Ritte w jednym z wywiadów przyznała, że nie dostaniemy taniej imitacji Iron-Mana czy Thora, ale produkcję o własnej, odmiennej i oryginalnej tożsamości. To naprawdę czuć na poniższym zwiastunie. Serial przypomina rozciągnięte na kilkanaście odcinków dochodzenie, z „tym złym” działającym w cieniu i zza kulis. Może być naprawdę, naprawdę ciekawie.

Jestem zdziwiony, jak wiele czasu zostało poświęcone na pokazanie aktora Mike'a Coltera. Czarnoskóry mężczyzna wciela się w kolejnego bohatera – Luke’a Cage’a – który w swoim czasie również dostanie własny serial. Jedna ze scen pokazuje, że para najważniejszych postaci ma się ku sobie, bo zgadzałoby się z historiami opowiadanymi w komiksach. Tam Luke Cage oraz Jessica Jones stanowią parę i doczekali się nawet dziecka. Gdyby tego było mało, każdy z nich w swoim czasie zasilał szeregi Avengersów.

Serial Jessica Jones zadebiutuje na platformie Netflix już 20 listopada. W dniu premiery zostanie udostępnione wszystkie 13 odcinków.