1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

Jak straszono podczas Halloween? Oto stroje, jakie wybierano na przestrzeni ostatnich dekad

Jak straszono podczas Halloween? Zobacz wideo

Halloween to święto, które z roku na rok coraz bardziej rozgaszcza się w Polsce. Nikogo już przesadnie nie dziwią dzieci biegające po domach, oferujące psikus za brak cukierków, przebierańcy czy imprezy organizowane ostatniego dnia października, na które należy przyjść w odpowiednim kostiumie. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy na przykład Wielkiej Brytanii Halloween ma jednak dużo dłuższą tradycję. Oto jak na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci straszono podczas Halloween strojem.

Na kanale Mode na YouTube jego twórcy zamieścili krótkie wideo, w którym zostały pokazane halloweenowe stroje z ostatnich dekad. Możemy zobaczyć jak straszono kostiumem poczynając od roku 1915, a kończąc na bieżącym, 2015. Niektóre ze strojów, zwłaszcza te współczesne w ogóle nie są straszne. Widać trend odchodzenia od mrocznych przedstawień postaci takich jak diabeł, czarownica czy duch. Aktualne Halloween korzysta z odwołania się do osób znanych z mediów, czerpie z mody w ogóle, nie tylko tej związanej z odzieżą, ale mody na dane postaci, zachowania, wizerunek.

Najciekawszym i o dziwo dość strasznym strojem jest ten z 1935 roku. To naprawdę przerażająca wersja Myszki Minnie. Nie zdziwię się jednak, jeśli panowie, najprzychylniej spojrzą na kreację z lat 60. XX wieku. Rzeczywiście, takie Halloween prezentuje się najurodziwiej.