1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Powstanie serial na podstawie książek Agathy Christie. Panna Marple główną bohaterką

Powstanie serial na podstawie książek Agathy Christie. Panna Marple główną bohaterką

Co prawda nie będzie to pierwszy serial na podstawie twórczości Christie i z panną Marple w roli głównej (mieliśmy już produkcję BBC i ITV1), ale ten także zapowiada się ciekawie, zwłaszcza ze względu na nieco inną kreację postaci.

Tym razem panna Marple nie będzie staruszką i zobaczymy ją w młodszym wydaniu. Dalej jednak będzie oczywiście rozwiązywać sprawy kryminalne, korzystając ze swojej świetnej intuicji. Produkcja opowie o młodej dziewczynie, która po odziedziczeniu księgarni po swojej babci i przekonaniu się, że sprawy w jej małym rodzinnym miasteczku nie są takie, na jakie wyglądają, postanawia zostać prywatnym detektywem i dotrzeć do sedna problemu w mieście. Rzecz zamiast w Anglii rozgrywać się będzie w Stanach Zjednoczonych, w Kalifornii.

Serial ma być zatytułowany "Marple" i zostać wyprodukowany przez stację CBS. Scenariusz do produkcji napisze David Wolstencroft, który raz z Hilary Strong i Matthew Prichardem będzie producentem wykonawczym. Na razie nie wiadomo, kiedy serial miałby się ukazać na ekranach telewizyjnych, ani kto miałby się wcielić w główną postać.

Pierwsza historia o pannie Marple ujrzała światło dzienne w 1927 roku. Agahta Christie poświęciła tej postaci między innymi aż 12 powieści kryminalnych.