1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

George Miller ma już gotowe dwa scenariusze do kontynuacji filmu "Mad Max"

"Mad Max" z różnych względów powstał dłużej, niż początkowo zakładano. Przedłużający się czas oczekiwania na premierę mógł być dla fanów irytujący, ale zaowocował stworzeniem scenariuszy do planowanych kontynuacji. 

George Miller ma już gotowe dwa scenariusze do kontynuacji filmu Mad Max

George Miller w wywiadzie udzielonym Top Gear przyznał, że zdjęcia do "Mad Maksa", który do kin ostatecznie trafił w tym roku, przekładane były kilkukrotnie. Przyczyny były różne - w 2001 roku był to atak terrorystyczny na World Trade Center, w wyniku którego spadł kurs dolara, co skutkowało drastycznym obniżeniem budżetu produkcji. Kilka lat później na przeszkodzie warunki pogodowe na planie zdjęciowym w Australii, przez które musiał on zostać przeniesiony do Namibii w południowo-zachodniej Afryce.

mad max na drodze gniewu 3

Tak długi czas przygotowania do nakręcenia rebootu filmu "Mad Max" miał interesujący efekt uboczny. Dzięki nim George Miller przedyskutował i omówił - jak twierdzi - niemal wszystkie detale fabularne dotyczące przyszłych kontynuacji. Mowa nie tylko o przeszłości i motywacjach każdego z bohaterów, ale także historię powstania najbardziej charakterystycznych pojazdów, a także szczegóły kultu, jakim w tym świecie otoczone są samochody. Koniec końców Millerowi udało się w całości stworzyć dwa pełne scenariusze.

furiosa mad max na drodze gniewu

Co ciekawe, oba mają zostać wykorzystane w sequelach filmu "Mad Max" - nie jest jednak jeszcze pewne w jakiej kolejności. Z dotychczasowych doniesień prasowych wynika, że kolejna część przygód szalonego Maksa nosić będzie tytuł "Mad Max: The Wasteland" i że po raz kolejny w roli głównej wystąpi w niej Tom Hardy. Nie wiadomo na razie, kiedy możemy się spodziewać jej premiery - George Miller przed realizacją kontynuacji "Mad Maksa" zamierza nakręcić "skromny film bez efektów specjalnych".