1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Wygląda na to, że Jack Ryan doczeka się własnego serialu telewizyjnego

Wygląda na to, że Jack Ryan doczeka się własnego serialu telewizyjnego

Jack Ryan, bohater licznych powieści Toma Clancy'ego i ich filmowych adaptacji, może wkrótce trafić na małe ekrany. Wytwórnia Paramount i należąca do Michaela Baya spółka produkcyjna Platinum Dunes zamierzają stworzyć serial o jego przygodach. 

Jack Ryan to historyk i analityk CIA, który dzięki robi błyskotliwą karierę i ostatecznie zostaje prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Postać ta po raz pierwszy pojawiła się w książce "Polowanie na Czerwony Październik", wydanej w 1984 roku. W sumie Jack Ryna był głównym bohaterem aż 16 powieści Toma Clancy'ego oraz 5 ich ekranizacji. Najprawdopodobniej wkrótce doczeka się także serialu telewizyjnego, opowiadającego o jego losach.

jack ryan suma wszystkich strachów

Co ciekawe, jeśli serial rzeczywiście powstanie, nie będzie on adaptacją żadnej z książek Clancy'ego. Jego fabuła ma być jedynie luźno oparta na prozie tego zmarłego w 2013 roku pisarza i opowiadać o nieznanych dotąd epizodach z życia Ryana, za czasów gdy dopiero rozpoczynał karierę w CIA. Producentami mają być Carlton Cuse i Graham Roland - obaj są współodpowiedzialni za scenariusz "Zaginionych".

Jak informują amerykańskie media, zainteresowanie projektem jest olbrzymie i wydaje się przesądzone, że dojdzie do jego realizacji.  Na jakiekolwiek szczegóły w tej sprawie musimy jednak jeszcze poczekać.