1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

"Tombes & manèges" to intrygująca animacja w burtonowskim stylu. Zobacz wideo

"Tombes & manèges" to intrygująca animacja w burtonowskim stylu. Zobacz wideo

Na Vimeo wiele jest ciekawych animacji, które regularnie umieszczają w serwisie zarówno amatorzy jak i profesjonalni twórcy. Jedną z nich jest "Tombes & manèges". "Tombes & manèges" to krótkometrażowy film animowany 3D, który przywodzi na myśl światy kreowane przez Tima Burtona.

W "Tombes & manèges" mamy dziwny, mroczny świat niczym z baśni i takich samych bohaterów. Jedynymi postaciami występującymi w filmie są ojciec i syn. Ich relacja, choć początkowo nie jest wcale jasna, ostatecznie chwyta za serce. Kilkuletni chłopiec pragnie wziąć udział w zabawie, która rozgrywa się daleko od domu. Z jakiegoś powodu - na razie widzowie nie mają pojęcia z jakiego - ojciec nie może lub nie chce zabrać swojego synka, by uczestniczył w tych wydarzeniach. Aby mu to zrekompensować postanawia sam dać mu namiastkę wesołego miasteczka i cyrku... w domu.

"Tombes & manèges" to francuska animacja, która zachwyca klimatem i niepokojącą muzyką. Powstała jako praca dyplomowa uczniów szkoły ISART DIGITAL we Francji. Więcej o samej animacji możecie dowiedzieć się stąd.