1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile

Lubisz latać? Aplikacja Hopper przewiduje, kiedy bilety na samolot będą najtańsze

Hopper przewiduje, kiedy bilety na samolot będą najtańsze

Teraz, kiedy dzieci znowu wróciły do szkoły, a studenci pokornie uczą się do egzaminów poprawkowych, najwyższy czas pomyśleć o sobie. Może jakiś urlop? W jego planowaniu pomoże Hopper. O ile istnieje wiele aplikacji do porównywania cen biletów lotniczych, żaden inny program nie robi tego z wyprzedzeniem.

Hopper nie jest zwyczajną aplikacją służącą do porównywania cen i ofert promocyjnych popularnych linii lotniczych. Od tego znajdziecie w iTunes App Store i Google Play setki innych programów. Zadaniem opisywanej aplikacji jest coś zupełnie innego – przewidywanie trendów, cen i ofert promocyjnych w ten sposób, abyś mógł skorzystać z nich w najdogodniejszym momencie.

Hopper od dłuższego czasu jest obecny na iOS, a teraz święci swój debiut w Google Play.

Aplikacja dopasowana do systemu operacyjnego Android właśnie pojawiła się na platformie Google. Program jest darmowy i każdy może przetestować jego skuteczność, pobierając Hoppera z odnośników znajdujących się pod tekstem. Powstaje tylko nierozwiązana kwestia tego, jak to wszystko właściwie działa.

hopper 2

Zautomatyzowane algorytmy stojące za aplikacją Hopper dzień w dzień, godzina po godzinie, śledzą tysiące ofert lotów. Analizując ich zmieniające się ceny, system jest w stanie oszacować, kiedy najdogodniej kupić bilet. Jak wie każdy podróżujący samolotem, cena jaką musimy zapłacić, aby wejść na pokład, może zmienić się z dnia na dzień. Hopper pozwala zgadnąć, kiedy oferta nie będzie już tańsza i można kupić bilet, natomiast kiedy warto się wstrzymać i poczekać na cenowe cięcia.

Twórcy Hoppera chwalą się, że pozwala to zachować w kieszeni do 40% wartości biletu. Analiza setek zmieniających się cen została natomiast schowana za sympatyczną maskotką królika, który w prosty i przystępny sposób „doradzi”, kiedy kupić przepustkę na długo oczekiwany urlop i wypoczynek. Program obsługuje oczywiście nasze rodzime porty lotnicze.