REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Już jest! Trailer odcinka specjalnego "Sherlocka" przenosi nas do epoki wiktoriańskiej

Oglądając "Sherlocka", choć wiem, że akcja toczy się w latach współczesnych, zawsze mam wrażenie, że jesteśmy gdzieś, w innych czasach, w miejscu, które choć bywa niebezpieczne, jest nieco odrealnione, bajkowe. Pewnie nie tylko ja mam takie odczucia, które wynikają ze sposobu bycia głównego bohatera, jego stylizacji, stylu wysławiania się, profesji, hobby.

Trailer odcinka specjalnego "Sherlocka" przenosi nas do epoki wiktoriańskiej
REKLAMA
REKLAMA

Współczesny Sherlock Holmes w wykonaniu Benedicta Cumberbatcha jest nieco staroświecki i to nadaje chyba główny urok całemu serialowi. Twórcy produkcji postanowili pójść o krok dalej. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że odcinek specjalny, który zostanie opublikowany jeszcze w tym roku, w grudniu, przeniesie nas do epoki wiktoriańskiej. Epizod, w którym Watson dostanie bujne wąsy, będzie w pewnym sensie otwarciem kolejnego, czwartego już sezonu, który zadebiutuje zaraz na początku 2016 roku. Do Sieci trafił zwiastun, będący zapowiedzią świątecznego odcinka.

REKLAMA

Trailer, choć przenosi nas w inne czasy, oddaje to, co w "Sherlocku" lubimy najbardziej. Jest humor, angielski akcent, czyli wszystko, czego trzeba nam do szczęścia. Umiejscowienie fabuły w XIX wieku dodaje "Sherlockowi" smaczku. Szkoda tylko, że na odcinek trzeba jeszcze czekać prawie pół roku. Wiadomo jednak, że tak jak w przypadku każdego sezonu, po prostu warto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA