REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

"1989" Taylor Swift to najlepiej sprzedająca się płyta od dekady

36 tygodni. Tyle czasu potrzebowała Taylor Swift, by jej najnowszy krążek zatytułowany "1989" sprzedał się w pięciu milionach egzemplarzy. To najlepszy wynik od ponad dziesięciu lat. 

1989 Taylor Swift to najlepiej sprzedająca się płyta od dekady
REKLAMA
REKLAMA

Swift przegoniła tym samym album "21" Adele, który prób pięciu milionów sprzedanych kopii przekroczył "dopiero" po 42 tygodniach. W ostatnich latach szybciej udało się to osiągnąć płycie "Confessions" Ushera, która by osiągnąć taki wynik potrzebowała niemal dwa razy mniej czasu. To kolejny świetny wynik "1989". W pierwszych dniach po premierze krążek rozszedł się w 1,287 mln kopii, stając się najlepiej sprzedawanym albumem w pierwszym tygodniu premiery od 2002 roku.

taylor swift
REKLAMA

Przypomnijmy, że przy okazji wydania najnowszej płyty, Taylor Swift zdecydowała się na wycofanie swoich albumów z oferty serwisów streamingowych. Kontrowersyjny ruch - jak widać - nie przełożył się na spadek zainteresowania jej twórczością, a wręcz przeciwnie. Artystka niedawno również skrytykowała model dystrybucji debiutującego na rynku Apple Music - Apple nie zamierzało płacić wykonawcom za odtworzenia utworów w trakcie trzymiesięcznego okresu próbnego. Pod wpływem jej listu otwartego firma z Cupertino zdecydowała się zmienić swoją politykę, w związku z czym "1989" jednak znajdzie się w ofercie Apple Music.

Najlepiej sprzedającym się albumem muzycznym w historii jest "Thriller" Michaela Jacksona, który rozszedł się - według różnych źródeł - w liczbie od 51 do 65 milionów kopii.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA