REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

Jak wyglądają lalki, kiedy zmyjesz im makijaż? Świetny dokument o kobiecie, która daje nowe życie zniszczonym zabawkom

Lalki Barbie od lat miały swoich zwolenników i przeciwników. Teraz to samo dzieje się z zabawkami z serii Monster High. Nieco straszne wizerunki kobiet-zombie, wampirzyc oraz kobiet-wilkołaków są szalenie popularne wśród kilkuletnich i nastoletnich dziewczynek. Sonia Singh oficjalnie nie krytykuje wizerunków jakie wielkie firmy sprzedają dzieciom. Znalazła za to swój własny sposób na kreację lalek i ma nadzieję, że być może dzięki temu przemysł zabawkowy spojrzy na pewne kwestie nieco inaczej.

Lalki bez makijażu? Sonia Singh daje im nowe życie
REKLAMA
REKLAMA

Bohaterka tego reportażu to nie tylko ta, która zmywa makijaż zbyt mocno umalowanym lalkom. To kobieta z pasją, która daje zniszczonym przedmiotom drugie życie. Zwykle znajduje niechciane lalki w second-handach. Niektóre mają urwane stopy, innym brakuje ubranek. Sonia Singh wraz ze swoją mamą przywdziewa je w unikatowe bluzeczki, sweterki, spodnie i tworzy im nową twarze, daje dusze. Zmywa makijaż i maluje nowe oczy, usta, które są dużo subtelniejsze. Chce, aby dzieci, bawiąc się tymi lalkami, widziały w nich osoby w swoim wieku.

REKLAMA

Jej pomysł i prace spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, co jest zaskoczeniem dla samej Sonii. Projekt Tree Change Dolls na Facebooku śledzi ponad 300 tysięcy osób, które podziwiają jej działalność. Wiele z nich chce mieć lalki jej produkcji w swojej kolekcji bądź po to, by bawić się nimi mogły dzieci.

Lalki Sonii Singh są naprawdę interesujące. Świetne jest to, że artystka łączy to, co znane z czymś nowym. W stare ciało potrafi tchnąć nowego ducha. I wychodzi jej to naprawdę znakomicie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA